Koncert pod gwiazdami: Hania Rani piano solo

Koncert pod gwiazdami: Hania Rani piano solo.

Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium.

Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych. W ten sposób powstał cykl utworów, o zróżnicowanym charakterze i brzmieniu, za pomocą których artystka próbuje zobrazować swobodną przestrzeń i czas, nawiązując tym samym do miejsc, specjalnie istotnych dla jej sposobu rozumienia muzyki: Bieszczad i Islandii.

Program:

1. Eden
2. Warszawa
3. Luka
4. Glass
5. Rurka z kremem
6. Simple words
7. Sun
8. Waltz
9. Esja
10. Hawaii Oslo

2 listopada 2018 roku, godz. 19:00

Planetarium Niebo Kopernika, Wybrzeże Kościuszkowskie 2

Hania Rani – pianistka, kompozytorka, wokalistka. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 6 lat tworzy muzykę autorską, której owocem są projekty przekraczające granice podziału na gatunki i style – np. nowe aranżacje pieśni John’a Dowland’a na kwintet smyczkowy i solistów,
eksperyment muzyczno-akustyczny Preludium i Fuga na 3 akustyki, muzyka do filmów i spektakli teatralnych. Obecnie artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty. Zajmuje się również animacją kultury – jest organizatorką pierwszej edycji Piano Day w Warszawie, inicjatorką cyklu koncertów na warszawskim osiedlu Jazdów, a także opiekuje się programem muzycznym wydarzeń grupy twórczej Terytoria Kultury.

Bilety – klik

http://haniarani.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.