Koncert pod gwiazdami: Chromatophonic Trio

Walentynki pod gwiazdami

W programie koncertu Chromatophonic Trio usłyszymy utwór estońskiego kompozytora Erkki-Sven Tüüra oraz trio Maurice’a Ravela.
Zespół zestawia bowiem dzieła nowe, mniej popularne z utworami już obecnymi w literaturze kameralnej. Artyści skupiają się na kolorystyce oraz symbolicznie pojmowanym świetle. Odnajdują je w muzyce różnych epok, gdzie elementy te są zintegrowane z melodyką, harmoniką czy brzmieniem instrumentów. To dla nich pretekst, by szukać odpowiedzi na pytanie czym jest kolor, melodia, system harmoniczny w muzyce XX i XXI wieku.

Program:
Errki-Sven Tüür – Fata Morgana (2003)
Maurice Ravel – Trio fortepianowe a-moll (1914)

Roksana Kwaśnikowska – skrzypce
Wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym m. in. na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Tibora Vargi (Sion), I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego (Katowice), Międzynarodowym Konkursie im. Ludwiga van Beethovena (Hradec), Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka (Dąbrowa Górnicza), Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego (Warszawa). Doceniana jako solistka podczas wielu koncertów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Dwukrotnie występowała w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata – nowojorskiej Carnegie Hall. Aktywnie uczestniczy w projektach muzyki kameralnej. Członkini zespołu Chopin Piano Quintet, z którym w 2016 roku wydała płytę z kwintetami fortepianowymi Roberta Schumanna i Dymitra Szostakowicza. Pierwszy skrzypek Lutosławski Quartet. Współpracuje także z wybitnymi muzykami młodego pokolenia w Polish Soloist String Orchestra i jest koncertmistrzem Chopin University Chamber Orchestra.

Agata Bąk – wiolonczela
Wiolonczelistka Filharmonii Narodowej. Współpracująca również z Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych oraz licznych stypendiów m.in. Pro Polonia, Młoda Polska, Stypendium Prezydenta Miasta Katowice. Koncertowała jako solistka z Filharmonią Dolnośląską, Śląską oraz Zielonogórską. Z nagrodzonym I nagroda na Konkursie zespołów kameralnych w Bydgoszczy kwartetem Monet String Quartet miała okazje koncertować w Berlinie, Filharmonii Zielonogórskiej, na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz poznańskim Festiwalu Meccore Proms. Aktualnie oprócz grania orkiestrowego Agata wciąż oddaje się wykonywaniu muzyki kameralnej- obecnie z zespołem Imperto Piano Trio oraz biorąc udział w projektach Chromatophonic Trio.

Andrzej Karałow – fortepian
Kompozytor, pianista, improwizator, pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych (Paryż, Ateny, Warszawa) oraz kompozytorskich (Katowice, Warszawa, Poznań, Miskolec). Jest otwarty na eksperymenty w zakresie muzyki elektronicznej i alternatywnej, co wpływa na kształtowanie jego stylu. Łączy inspiracje pochodzące z różnorodnych dyscyplin artystycznych we własny, unikalny język muzyczny. W 2019 roku nakładem ukazała się jego monograficzna płyta „Through” (DUX) oraz „After All” (Requiem Records) z recitalem kameralnym w duecie z saksofonistą Pablo Sanchez-Escariche Gasch. Jego utwory i interpretacje wydane zostały na kilkunastu albumach. Jako pianista-solista koncertuje w prestiżowych salach w kraju i za granicą oraz występuje z towarzyszeniem renomowanych orkiestr symfonicznych, takich jak Orkiestra Filharmonii Narodowej, Sinfonia Varsovia czy Polska Orkiestra Radiowa.

Kiedy: 17 stycznia i 27 marca 2020

Planetarium Kopernika – CNK

Bilety 30 zł – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.