Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia

13 stycznia br., o 19:30 w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego odbędzie się Koncert noworoczny Teatru Pijana Sypialnia.

WSTĘP WOLNY!

Internetowa rezerwacja biletów:
http://koncertnoworoczny.eventmachine.eu/

KONCERT NOWOROCZNY jest efektem i podsumowaniem współpracy Teatru Pijana Sypialnia, Filharmonii Pijanej Sypialni i zespołu tanecznego Woda na młyn.
Na scenie wystąpi ponad 70 arystów. Zobaczą Państwo najciekawsze fragmenty naszych spektakli i koncertów. W programie utwory Witolda Lutosławskiego, Romana Maciejewskiego, Stanisława Wisłockiego i Daniela Zielińskiego.
——
WYSTĄPIĄ:
Teatr Pijana Sypialnia
Filharmonia Pijanej Sypialni
Zespół woklany Pijanej Sypialni
Zespół taneczny Woda na Młyn
—–
DYRYGENCI:
Wojciech Gawrych, Daniel Zieliński

KIEROWNICTWO MUZYCZNE
Daniel Zieliński

CHOREOGRAFIA
Mariusz Żwierko

PROWADZENIE KONCERTU
Sławomir Narloch

KONSULTACJE DRAMATURGICZNE:
Stanisław Dembski
——
Teatr Pijana Sypialnia – to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.

Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem „Teatr na leżakach”, w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Spektaklom towarzyszy piknikowa, festiwalowa atmosfera. Cykl odbywa się w całym kraju. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

Teatr występuje na zaproszenia gospodarzy prestiżowych miejsc i organizatorów opiniotwórczych wydarzeń a wśród nich są: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA, Zamoyskie Lato Teatralne, Stary Browar w Poznaniu, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Arkadia w Warszawie.

W rankingu krytyków miesięcznika “Teatr” podsumowującym sezon artystyczny 2012/2013 Pijana Sypialnia został aż dwukrotnie wyróżniona w kategorii OFF za zespół i spektakl „Wyjowisko”. W sezonie 2014/2015 w ramach podobnego rankingu wyróżniono aż dwa spektakle, w dwóch różnych kategoriach: „Łojdyrydy” jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE OFFOWE oraz „Wodewil Warszawski” jako NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE TEATRU MUZYCZNEGO. Są zdobywcami głównych nagród na licznych festiwalach teatralnych.

———–
WODA NA MŁYN – przyjaciele Teatru Pijana Sypialnia:
Grupa taneczna „Woda na młyn“ powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów – byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca.

Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z polskiego folkloru, „Woda na młyn“ tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. „Woda na młyn“ to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu.

Wodę na młyn i Pijaną Sypialnię łączy wspólne myślenie o tradycji oraz Mariusz Żwierko – choreograf obu zespołów. Owocem naszej współpracy są koncerty, spektakle z udziałem kilkudziesięciu artystów – KONCERT ŚWIĄTECZNY, KONCERT MIASTO/WIEŚ oraz KONCERT KWIATY I KWADRATY.

źródło

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.