Koncert muzyki perskiej z okazji NOURUZU – HAMDAM

Koncert muzyki perskiej

18 marca 2023 roku zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na koncert muzyki perskiej w wykonaniu zespołu Hamdam, z okazji obchodów perskiego Nowego Roku – Nouruz.

Nouruz należy do najważniejszych starożytnych świąt irańskich, wywodzących się jeszcze z tradycji zaratusztriańskiej. To popularne święto jest obchodzone w Iranie, a także w innych krajach irańskiego kręgu kulturowego i cywilizacyjnego takich jak: Afganistan, Tadżykistan, Azerbejdżan, Turcja, Turkmenistan, Kazachstan, Tatarstan, Indie, Pakistan, Bangladeszu oraz w wielu regionach Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Kaukazu, jak i w części Chin. W 2009 roku święto Nouruz zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, natomiast w 2010 roku zostało uznane przez ONZ jako święto międzynarodowe, którego obchody rozpoczynają się 21 marca.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć klasyczną muzykę perską, a także pieśni azerskie i kurdyjskie. Dopełnieniem koncertu będzie taniec w wykonaniu tancerki Apsara Afsanesara, która zaprezentuje tańce irańskie.

Wystąpią:
Dariush Rasouli (nej)
Mateusz Szemraj (oud)
Mahsa (wokal)
Arad Emamgholi (daf)
oraz
Apsara Afsanesara (taniec)

WSTĘP: 45 zł, 40 zł (bilety dostępne do kupienia w Sklepie Muzealnym przy ul. Solec 24)
Liczba miejsc ograniczona
Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik