Koncert MONT Młoda Orkiestra Nowego Teatru

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI oraz Nowy Teatr w Warszawie zapraszają na koncert online zespołu MONT, czyli Młodej Orkiestry Nowego Teatru.
MONT to zespół wokalno-instrumentalny dla młodych entuzjastów muzykowania. Orkiestrę prowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, solistka i kameralistka, członkini zespołu Kwartludium, kuratorka sekcji festiwalowej Warszawska Jesień Klubowo oraz cykli Mała Dzika Klasyka i Muzyczne Obrazy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.
Młoda Orkiestra to edukacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu i grze na instrumentach. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki współczesnych kompozytorów, utwory ze spektakli teatralnych, oraz znane utwory muzyki filmowej.

Zajmijcie wygodne miejsce w sali koncertowej w swoim domu 25 kwietnia 2021 roku. Zapraszamy przed ekrany, o godzinie 12.00. Transmisja LIVE na kanałach:

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/r8v13

Już teraz zapraszamy do wysłuchania piosenki „Plastik” i „Wagary”!
Posłuchaj piosenki „Plastik”  https://tiny.pl/r8vtg
Posłuchaj piosenki „Wagary” https://tiny.pl/r8vtw

W 2018 roku MONT wraz z Barbarą Wrońską, wybitną muzyczką, najbardziej znaną z projektu „Ballady i Romanse” stworzył spektakl-koncert „Morze” w reżyserii Pii Partum, który w dźwiękowy sposób przedstawia różne nastroje szemrzącej, wielkiej wody. Piosenka „Plastik” doczekała się swojej studyjnej wersji i teledysku; powstał on we współpracy z wytwórnią Kayax.
Dwa lata później gościnnie zajęcia z MONTem prowadził też Wojciech Brożek – muzyk i animator działalności muzycznej, członek zespołów „Malikowska/Brożek”, „Żółte Kalendarze”. Powstał także teledysk do piosenki „Wagary” napisanej przez Jerzego Rogiewicza, w reżyserii Hanny Maciąg.

Twórcy Młodej Orkiestry Nowego Teatru
Kierownictwo artystyczne: Dagna Sadkowska
Kuratorka: Maria Wilska
Koordynatorka: Katarzyna Klimek

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.