Koncert Lag BaOmer: „Opowieści z serca”

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu serdecznie zaprasza na koncert on-line Magda Brudzińska Klezmer Trio „Opowieści z serca”- najpiękniejsze pieśni i piosenki żydowskie. Ze względu na pandemię, po raz kolejny, nie możemy spotkać się osobiście na corocznym pikniku z okazji Lag ba-Omer, ale mamy nadzieję, że koncert umili Państwu ten świąteczny czas.
 
„Opowieści z serca” – najpiękniejsze pieśni i piosenki żydowskie w wykonaniu charyzmatycznej Magdy Brudzińskiej!
Magda Brudzińska Klezmer Trio to jeden z najbardziej znanych w Europie zespołów wykonujących muzykę klezmerską, aszkenazyjską. Odważne i piękne połączenie tradycji z nowoczesnością. Folkowe i klezmerskie brzmienie przeplatane elementami jazzu, muzyki klasycznej i popu. Wyjątkowe wykonania inspirowane są tradycyjnymi pieśniami i melodiami diaspory galicyjskiej, muzyką romską i bałkańską.
Ostatni Klezmer Galicji Leopold Kozłowski, tak o niej mówił i pisał: „… Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę. Jeśli się bardzo pokocha muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem. Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistą, ma piękny głos i tę iskrę ma…”.
Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki, pieśni i melodie żydowskie, romskie, bałkańskie. Opowieści z serca, o świecie, którego już nie ma, pełne wzruszeń i emocji pieśni o życiu i miłości. Magda Brudzińska zaśpiewa je dla Państwa w jidysz i po polsku. Usłyszymy takie utwory, jak: Rebeka, Gdy jedna łza, Dona Dona, Ot azot, Saposzkelech czy Baj mir.
 
Zespół wystąpi w składzie:
Magda Brudzińska – śpiew i altówka
Konrad Ligas – akordeon
Szymon Frankowski – kontrabas
 
Magda Brudzińska Klezmer Trio
W programie: najpiękniejsze pieśni i piosenki żydowskie
30.04.2021, piątek, godz. 16:00
Transmisja on-line z Synagogi pod Białym Bocianem!
 
Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.