Koncert kolędowy: „Śpiewajcie i grajcie Mu…”

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów i Parafia oo. Barnabitów pw. św. Antoniego Marii Zaccarii zapraszają na koncert kolędowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, prowadzonego przez Jana Łosakiewicza, dyrektora artystycznego i choreografa.

Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu…” to nastrojowy wieczór z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Niech atmosfera świąt towarzyszy nam jak najdłużej. Utwory w barwnych aranżacjach przeplatane będą z pełną mądrości i dobrych życzeń staropolską poezją. Niejedna chwila wzruszenia, refleksji i radości czeka każdego słuchacza.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” to grupa młodych ludzi zafascynowanych polskim folklorem. Trzon zespołu tworzą studenci i absolwenci UW, jednak w jego szeregach występują także dzieci i młodzież z wielu innych szkół stołecznych.
Zespół jest jednym z najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia – Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (PS CIOFF®). Wykonuje różnego rodzaju programy: tańce narodowe; obrazki sceniczne z różnych regionów kraju oparte na polskich zwyczajach i obrzędach; widowiska związane niemalże z każdą tradycją i tematyką narodową. Proponuje również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej oraz szeroką ofertę z tradycjami stolicy, co ma odbicie w obrazkach scenicznych z okresu Księstwa Warszawskiego oraz międzywojennej Warszawy.
„Warszawianka” wyróżnia się niezwykle pięknymi i niebanalnymi opracowaniami muzycznymi na rozbudowany skład instrumentalny oraz oryginalnymi, atrakcyjnymi pomysłami i rozwiązaniami choreograficznymi.
Za różnorodność programu oraz wysiłek włożony w propagowanie rodzimej kultury w myśl zasady „Edukacja przez folklor” w 2002 r. zespół został uhonorowany najbardziej prestiżową w tej dziedzinie nagrodą imienia Oskara Kolberga.
„Upowszechnianie polskiej kultury prawie na całym świecie to swoista misja stanowiąca dla nas niewyczerpane źródło satysfakcji. Staramy się, aby radość, jaką daje nam obcowanie z pięknem polskich tańców i pieśni ludowych była także radością naszej publiczności. Nasz talent i pasja są również narzędziem służącym niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują; od 1998 r. organizujemy doroczną akcje charytatywną „Podaj Serce”, z której całkowity dochód przeznaczony jest na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane” – czytamy o zespole.

Koncert kolędowy: „„Śpiewajcie i grajcie Mu…”
Kościół oo. Barnabitów pw. św. Antoniego Marii Zaccarii, ul. Sobieskiego 15
2.02.2019 (sobota), godz. 19.00

Wstęp wolny!

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.