Koncert kolędowy Chóru Filharmonii Narodowej

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert kolędowy Chóru Filharmonii Narodowej.

Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego zaprasza na tradycyjne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.
Koncert 17 grudnia 2017 roku będzie transmitowany na kanale Filharmonii Narodowej na www.youtube.com/FilharmoniaNarodowa.

Wykonawcy:
Chór Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski – dyrygent, dyrektor chóru

Program:
Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe

Przed Bożym Narodzeniem Chór Filharmonii Narodowej zgodnie z piękną, wieloletnią tradycją, zaprasza na koncert pieśni związanych z tym świętem – kolęd i pastorałek, prezentując najznakomitsze opracowania tego repertuaru. Zabrzmią zarówno utwory dobrze znane, jak i te przypominane rzadziej – a skarbnica polskich pieśni bożonarodzeniowych jest przebogata, liczona w setkach pozycji z przestrzeni połowy tysiąclecia! Jednym z pierwszych ich zbieraczy i badaczy był ks. Michał Mioduszewski, autor ogromnie ważnej, pionierskiej kolekcji Pastorałki i kolędy z melodiami (1843); ich melodie oraz teksty zapisywali je także m.in. Oskar Kolberg, Zygmunt Gloger, Aleksander Brückner oraz ks. Jan Siedlecki, który opracował Śpiewnik kościelny (1878) do dziś pozostający podstawą dla wielu chóralnych i solowych aranżacji.

17 grudnia 2017, godz. 18:00

Bilety: 25-60 zł

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-koledowy3

Na koncert zaprasza Strategiczny Mecenas Roku Filharmonii Narodowej – PKO Bank Polski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.