Koncert kameralny „Wracamy do gry” w Sinfonia Varsovia

Po wielu miesiącach bez możliwości spotkania się na żywo, Sinfonia Varsovia zaprasza do swojej siedziby na koncert kameralny „Wracamy do gry!” 24 lutego o godzinie 19 w Sali Prób w siedzibie orkiestry wystąpią muzycy Sinfonii Varsovii wraz ze śpiewakami Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Bohaterem wieczoru będzie Ludwig van Beethoven, o kompozytorze i jego muzyce opowie Urszula Urzędowska.

Sinfonia Varsovia w związku z możliwością zorganizowania koncertu z udziałem publiczności zaprasza na wieczór z muzyką Ludwiga van Beethovena. Wydarzenie będzie miało szczególny charakter nawiązujący do dawnego salonu artystycznego, co bezpośrednio wiąże się z repertuarem – rzadko wykonywanymi pieśniami opracowanymi przez kompozytora. 24 lutego o godzinie 19 w siedzibie orkiestry muzycy Sinfonii Varsovii, Kamil Staniczek (skrzypce) i Marcel Markowski (wiolonczela) oraz gościnnie przy fortepianie Wojciech Pyrć, wykonają jego Trio fortepianowe B-dur op. 11. Wczesny utwór Beethovena pierwotnie napisany był na klarnet, jednak już sam twórca dopuścił udział skrzypiec, przystosowując partyturę do możliwości instrumentu smyczkowego. Na scenie zaprezentują się także śpiewacy Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Zuzanna Nalewajek (mezzosopran), Katarzyna Szymkowiak (mezzosopran) i Paweł Horodyski (bas), by przy akompaniamencie tria fortepianowego wykonać mało znane pieśni ludowe różnych narodów w opracowaniu Beethovena. Koncert poprowadzi Urszula Urzędowska, która opowie o twórczości ostatniego z klasyków wiedeńskich.

Koncert organizowany jest zgodnie z reżimem sanitarnym (publiczność zobowiązana jest do noszenia masek, do sprzedaży dopuszczona jest połowa miejsc, organizator zapewnia środki dezynfekcyjne).

Sprzedaż biletów w cenie 10 zł na stronie www.eventim.pl, stacjonarnie: Al. Jerozolimskie 25 oraz w przypadku wolnych miejsc także w siedzibie Sinfonii Varsovii na godzinę przed koncertem.

Więcej informacji: www.sinfoniavarsovia.org

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.