Koncert jazzowy zespołu Amerykańskich Sił Powietrznych

W dniach 17-26 kwietnia 2018 roku zespół jazzowy Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie ruszy w trasę koncertową po Polsce w ramach kampanii „100 lat Razem”, która celebruje istniejące od stuleci bliskie związki między Polakami i Amerykanami.

We współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie grupa wystąpi na międzynarodowej konferencji z okazji Dnia Ziemi w Babiogórskim Parku Narodowym (18 kwietnia) następnie w Rzeszowie (19 kwietnia) i Krakowie (20 kwietnia).

Ambasadorzy jazzu USAFE zagrają również w:

  • Warszawie w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii (21 kwietnia, bilety do nabycia w kasie, ul. Agrykola 1
  • w klubie Akcent w Grudziądzu (24 kwietnia).
  • w Filharmonii Szczecińskiej (26 kwietnia).

Tegoroczna trasa, która odbędzie się podczas Miesiąca Jazzu, nie tylko wzmacnia kampanię „100 Lat Razem”, podkreśla również ponad siedemdziesięcioletnią obecność zespołu Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie. Zespół Amerykańskich Sił Powietrznych od 1943 roku zapewnia rozrywkę widzom niezależnie od wieku i narodowości.

„Ambasadorzy” kultywują dziedzictwo legendarnego założyciela orkiestry, majora Glenna Millera i jego Army Air Corps Bandu.

Okiestra, której siedzibą jest baza lotnicza Ramstein w Niemczech, przenosi brzmienie Ameryki do najlepszych sal koncertowych Europy, słynąc zwłaszcza z mistrzowskich wykonań klasycznych utworów z epoki swingu.

źródło: https://pl.usembassy.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.