Koncert „Jazz w pięciu smakach” – Festiwal Światła

Fot. Łazienki Królewskie

Koncert „Jazz w pięciu smakach” – Festiwal Światła.

Reklama
Reklama

Główną atrakcją Festiwalu Światła będzie koncert „Jazz w pięciu smakach”, który 6 sierpnia o godz. 18.00 rozpocznie się w Ogrodzie Chińskim. Wystąpi zespół Asian Strings Collective w polsko-chińskim składzie: Przemysław Strączek (gitary), Weiling Fang (erhu), Anna Krysztofiak (guzheng), Michał Kapczuk (kontrabas). Program koncertu obejmuje utwory polskiego jazzmana Przemysława Strączka, zaprezentowane wiosną 2015 r. w Singapurze. Usłyszymy jazzowe kompozycje, zabarwione orientalnym brzmieniem tradycyjnych instrumentów z Państwa Środka. Dopełnieniem będą utwory na chiński guzheng w wykonaniu Anny Krysztofiak.

Podczas Festiwalu Światła – od 4 do 31 sierpnia – część Alei Chińskiej i Ogród Chiński rozświetlać będą dziesiątki czerwonych lampionów, pochodzących z chińskiego miasta Chengdu (kolor czerwony symbolizuje w kulturze Państwa Środka pomyślność i szczęście). W tym czasie ogrody Łazienek Królewskich otwarte będą do godz. 23.00, tak by nasi goście mogli spacerować wieczorami nastrojowo oświetlonymi alejami.

Łazienki Królewskie organizują Festiwal Światła od 2012 r. To część międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”, którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Współpracuje przy nim sześć rezydencji. Poza Muzeum Łazienki Królewskie są to: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny) oraz Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania).

Reklama
Reklama

Lokalizacja ? goo.gl/maps/nsL8PQLen3t

Wstęp wolny

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.