Koncert „Idźmy naprzód z nadzieją!” – XVII Dzień Papieski

Koncert „Idźmy naprzód z nadzieją!” – XVII Dzień Papieski.

Z wielką radością pragniemy zaprosić Was na niezwykły koncert z okazji Dnia Papieskiego który odbędzie się 8 października 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem” koncertu będzie chór i zespół „Gospel Rain”. Wraz z nami na scenie pojawią się wspaniali soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP1.

Towarzyszyć nam będzie zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, od wielu lat zajmującej się promocją Dnia Papieskiego i zbiórkami na rzecz uzdolnionej młodzieży.

W koncercie znajdą się znane utwory zaproszonych artystów, w tym większości Gospel Rain, w aranżacjach Grzegorza Głucha – lidera zespołu i producenta muzycznego koncertu, wzbogaconych o orkiestrę smyczkową pod batutą Michała Ostrowskiego. Część muzyczna oraz wykonywane utwory będą nawiązywały tematycznie do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Będą mówiły o nadziei, budowanej na wierze i miłości do Boga Ojca i bliźniego, a także o wartościach, pomagających nam wzrastać. To będzie czas naprawdę niezwykłych, muzycznych i duchowych przeżyć!

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – Organizatora koncertu. Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Nauczanie św. Jana Pawła II daje odpowiedź, gdzie szukać źródła nadziei, skąd czerpać siłę, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie zabraknie także odwołania się do nauczania Papieża Franciszka. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki (wizuale) przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny katolickiej. Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.

Nowoczesna formuła koncertu pozwoli w pełni wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje przestrzeń Świątyni Opatrzności Bożej, jak i dotrzeć do serc jak największego, zróżnicowanego grona odbiorców idei XVII Dnia Papieskiego.

8 października 2017, godz: 15:50

Miejsce: Świątynia Opatrzności Bożej

Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.