Koncert pod gwiazdami: Hania Rani piano solo

12 stycznia 2018 roku w Planetarium Niebo Kopernika odbędzie się koncert pod gwiazdami: Hania Rani piano solo.

Muzykę Hani Rani można określić gatunkiem modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium.

Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych. W ten sposób powstał cykl utworów, o zróżnicowanym charakterze i brzmieniu, za pomocą których artystka próbuje zobrazować swobodną przestrzeń i czas, nawiązując tym samym do miejsc, specjalnie istotnych dla jej sposobu rozumienia muzyki: Bieszczad i Islandii.

Program:

1. Eden
2. Warszawa
3. Luka
4. Glass
5. Rurka z kremem
6. Simple words
7. Sun
8. Waltz
9. Esja
10. Hawaii Oslo

Bilety 30 zł

https://bilety.kopernik.org.pl

Hanna Raniszewska (Hania Rani) – pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki w Warszawie ale również na festiwalach Open’er czy Slot Art oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmu, Muzyki i Idei ʺTransatlantykʺ w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow . Od 4 lat tworzy własną muzykę, stawiając sobie za cel przekraczanie granic podziału na gatunki i style. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album ʺbiała flagaʺ wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis – 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na koniec 2017 planowana jest premiera jej pierwszej, solowej płyty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.