Koncert duetu SzaZa online

Zapraszamy na koncert on-line towarzyszący wystawie „Fotorelacje. Wojna 1920”.

Duet Paweł Szamburski / Patryk Zakrocki działa aktywnie na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej od 1999 roku. Muzyka, którą tworzą wspólnie jako SzaZa, to niezwykłe połączenie pozornie skrajnych przeciwieństw – hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności.

Szamburski i Zakrocki powadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Udzielali się w niezależnym wydawnictwie Lado ABC oraz w projektach, takich jak Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, Ircha, Bastarda, Zakład Produkcji Dźwięku i wielu innych. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego i tańca współczesnego.

W Muzeum Narodowym w Warszawie wystąpią w ramach programu towarzyszącego wystawie „Fotorelacje. Wojna 1920”, która jest próbą wyjścia poza eksploatowaną w dyskursie historycznym ilustracyjną funkcję fotografii i ukazania jej w szerokim kontekście, także społecznym.

Duet SzaZa podejmie się muzycznej interpretacji wystawy i historii, które opowiada. Artyści posłużą się wizualizacją składającą się z archiwalnych fotografii, które można podziwiać na wystawie. Żaden element tego audiowizualnego widowiska nie pozostaje bez znaczenia.

Mimo że Muzeum nadal jest zamknięte, serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z koncertu 14 listopada o godzinie 18:00.

Online w Facebook Live – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.