Koncert Dobroczynny z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych

Koncert Dobroczynny z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych.

14 kwietnia o godz. 16.30 w PROMIE Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie odbędzie się koncert dobroczynny, jako jeden z trzech  eventów organizowanych przez Fundację Daj Herbatę w ramach obchodów Miesiąca Ludzi Bezdomnych.

Dzień Ludzi Bezdomnych to nieformalne święto obchodzone 14 kwietnia, które zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański. Święto jest obchodzone poprzez organizowanie rozmaitych akcji pomocy ludziom bezdomnym oraz działania informacyjne mające zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy bezdomności.

To już kolejna edycja koncertu. Gwiazdą wieczoru będzie Muniek Staszczyk z akustycznym projektem Muniek i Przyjaciele.
W zeszłych latach na rzecz Fundacji Daj Herbatę zagrało charytatywnie wielu wybitnych artystów z Polski i z zagranicy m.in. Michał Urbaniak, Leszek Możdżer czy Dorota Miśkiewicz. W tym roku koncert będzie miał charakter rockowy. Pro-bono wystąpią tacy artyści jak Pablopavo, De Strojfisz, Kiev Office.

Wielu artystów zgodziło się zagrać całkowicie pro-bono, aby wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę.
Na koncercie wystąpią:
1. De Strojfisz
2. Kiev Office
3. Pablopavo
4. Muniek i Przyjaciele (T.Love/Muniek)

—–> Miejsce: PROM Kultury Saska Kępa
—–> Cegiełki do nabycia do 11.04.2019 do 23:59
https://goout.net/pl/koncerty/koncert-dobroczynny-z-okazji-dnia-ludzi-bezdomnych/haxyd/+mgosl/
ORAZ
Na miejscu w dniu koncertu: od 16:15 (UWAGA!!! Ilość ograniczona)

—–> Cegiełka: 75zł
—–> Wejście: od 16:15
—–> Rozpoczęcie koncertu: 17:00

Fundacja Daj Herbatę postanowiła nie ograniczać się wyłącznie do 14 kwietnia, ale zaplanowała działania obejmujące cały miesiąc.

Inne wydarzenia

  • 16 kwietnia w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej  odbędzie się wykład na temat metod pracy z osobami w kryzysie bezdomności.
  • 10 do 20 kwietnia organizowana jest zbiórka słodyczy, które zostaną rozdysponowane pośród podopiecznych fundacji.  W akcji bierze udział 17 lokali z terenu Warszawy.  Pełna lista punktów, do których można przynosić słodycze, znajduje się na stronie www.dajherbate.pl. W tym roku po raz pierwszy odbedzie sie takze impreza pod nazwa TV Show Music Aid.
  • 13 kwietnia w klubie Poziomy Avomat oraz Milosc z DJ’jka zagraja kawałki z naszych ulubionych seriali, bo tym się głównie zajmujemy na co dzień (Stranger Things, Narcos, OITNB, Gra o Tron, Mr Robot, Brooklyn Nine-Nine, Sex Education, Mad Men i wiele innych) oraz inne melodie z serca.

 O fundacji

Fundacja Daj Herbatę działa na rzecz ludzi bezdomnych w duchu redukcji szkód. Najpierw zrodziła się akcja „Daj herbatę”. Katarzynę Nicewicz, obecna prezes fundacji, pracowała w podziemiach Dworca Centralnego.  Spotykała wówczas dziennie setki zziębniętych osób bezdomnych, nie poszukujących pieniędzy, lecz herbaty lub czegoś ciepłego. Podczas licznych rozmów, niejednokrotnie widziała w ich oczach łzy, ale także radość na widok zwykłej, ciepłej herbaty. Z marzeń o zbawieniu świata powstała fundacja skupiająca głównie młodych ludzi zafascynowanych resocjalizacją. Na co dzień ich działania skoncentrują się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb podopiecznych t.j. posiłek, środki higieniczne czy ubranie.

W każdy poniedziałek od 20:00 do 21:30 na Dworcu Centralnym (parking od Emilii Plater / róg Al. Jerozolimskich) wolontariusze wydają zupę, gorące napoje oraz produkty pierwszej potrzeby.


14 kwietnia 2019, o godz. 16.30

PROM Kultury, ul. Brukselska 23

Bilety od 70 zł

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1194688754031256/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.