Koncert dla Sprawiedliwych – Możdżer, Palma, Sanchez

Możdżer, Palma, Sanchez | Koncert dla Sprawiedliwych

Tegoroczne uroczystości upamiętniające w warszawskim Ogrodzie Sprawiedliwych dopełni koncert dla Sprawiedliwych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, podczas którego wystąpią wybitni muzycy jazzowi – Leszek Możdżer, Adam Palma i Tomas Sanchez.

W Ogrodzie Sprawiedliwych spotkamy się 26 września o godzinie 13:00, by odsłonić pamiątkowe kamienie i posadzić drzewka dla 𝐌𝐨𝐬𝐳𝐞 𝐁𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨, 𝐁𝐫𝐨𝐧𝐢𝐬ł𝐚𝐰𝐚 𝐆𝐞𝐫𝐞𝐦𝐤𝐚, 𝐖𝐢𝐥𝐡𝐞𝐥𝐦𝐚 𝐇𝐨𝐬𝐞𝐧𝐟𝐞𝐥𝐝𝐚 oraz 𝐀𝐧𝐭𝐨𝐧𝐢𝐧𝐲 𝐢 𝐉𝐚𝐧𝐚 Ż𝐚𝐛𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡: https://bit.ly/OgrodSprawiedliwych2022.

Wieczorem (o 18:00) spotkamy się zaś w audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, by oddać 𝐌𝐔𝐙𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘 𝐇𝐎Ł𝐃 tegorocznym uhonorowanym.

𝐊𝐎𝐍𝐂𝐄𝐑𝐓 𝐃𝐋𝐀 𝐒𝐏𝐑𝐀𝐖𝐈𝐄𝐃𝐋𝐈𝐖𝐘𝐂𝐇 zagrają:
• 𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤 𝐌𝐨𝐳̇𝐝𝐳̇𝐞𝐫
Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.
• 𝐀𝐝𝐚𝐦 𝐏𝐚𝐥𝐦𝐚
Wybitny gitarzysta. W 2014 roku otrzymał tytuł „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego”. Od 2006 roku mieszka w Manchesterze, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie Salford.
• 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬 𝐒𝐚𝐧𝐜𝐡𝐞𝐳
Urodził się w Meksyku. Absolwent Akademii Muzycznej w Ciudad de México. Czarodziej szelestów i subtelnych brzmień wydobywanych z instrumentów, o których istnieniu często nie mamy pojęcia.

Informacje o sposobie otrzymania darmowej wejściówki na koncert pojawią się wkrótce na stronie dsh.waw.pl oraz na Facebooku Domu Spotkań z Historią.

26 września 2022
Więcej o Sprawiedliwych przeczytasz na: https://sprawiedliwi.dsh.waw.pl
Organizator: Dom Spotkań z Historią

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama