Koncert charytatywny Zakopower

Koncert charytatywny Zakopower.

Wieczór wypełnią tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki. Publiczność może spodziewać się różnorodności stylów. Podczas koncertu utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) przeplotą energetyczne, nowoczesne aranżacje. Będzie można zaśpiewać razem z Sebastianem i jego kolegami popularne kolędy, między innymi: „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Przybieżeli do Betlejem”, ale również posłuchać, jak się kolędowało i nadal kolęduje na Podhalu.

Zespół Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym w 2005 r. płytą „Music Hall”. Do tej pory grupa wydała cztery studyjne albumy. Wydawnictwem specjalnym jest „Kolędowo” gdzie na CD i DVD oprócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu. 

Koncert kolędowy Zakopower rozpocznie tegoroczny cykl wydarzeń pod tytułem „Charytatywna_Kultura”, który obejmuje m.in. koncerty, spotkania z aktorami czy pisarzami. Dotychczas odbyły się koncerty New Trio w składzie Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz, Voytek Proniewicz & Duo Roszkowski, Mikromusic Acoustic Trio, Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego, a także spotkanie z Kingą Baranowską – zdobywczynią ośmiotysięczników. Organizatorem jest grupa Charytatywni Freta. Cykl jest realizowany w celu umożliwienia jak najszerszej publiczności udziału w ciekawych wydarzeniach oraz poszerzenia wiedzy i zainteresowań podopiecznych Grupy. 

Grupa Charytatywni Freta działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej celem jest pomaganie ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta. 

Cegiełki będzie można nabyć 14 stycznia podczas Charytatywnej Niedzieli na stoisku Charytatywnego antykwariatu w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów na Freta 10 oraz przed koncertem. 

20 stycznia 2018, godz. 20:30

Dominikanie Warszawa – Freta, ul. Freta 10

Wstęp na koncert zapewni zakup cegiełki w cenie 50 złotych. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.