Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych 2017.
27 specjalnych linii autobusowych i dwie linie tramwajowe zostaną uruchomione dla odwiedzających warszawskie cmentarze w dniach 28-29 października oraz 1 listopada 2017 roku.
Na stołeczne ulice wyjedzie w sumie ok. 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów. Poza dodatkowymi liniami cmentarnymi zmiany w komunikacji miejskiej obejmą dotychczas funkcjonujące wybrane linie autobusowe i tramwajowe.
Pierwsze cmentarne linie już funkcjonują i będą obsługiwać pasażerów do 2 listopada 2017 roku. Najwięcej autobusów i tramwajów wyruszy w trasy 1 listopada, łącznie ok. 1,8 tys. brygad. To o 650 autobusów i 60 tramwajów więcej niż w podstawowym rozkładzie świątecznym.
Najczęściej kursujące autobusy linii cmentarnej C09, łączącej Metro Młociny z największym warszawskim cmentarzem – Północnym, będą jeździły z częstotliwością poniżej jednej minuty. Do jej obsługi zostaną zaangażowane aż 54 pojazdy. Niewiele rzadziej, bo co ok. 2 minuty, na przystanki będą podjeżdżały także autobusy linii:
- C13 (CM. BRÓDNOWSKI – CM. PÓŁNOCNY),
- C27 (KRÓLEWSKA – CM. BRÓDNOWSKI),
- C40 (METRO MŁOCINY – CM. PÓŁNOCNY),
- C69 (WIATRACZNA – CM. BRÓDNOWSKI)
- C84 (PL. NARUTOWICZA – CM. PÓŁNOCNY).
W dniach 28 i 29 października br. metro na linii M1, w godzinach 10:00-18:00, będzie kursowało co 4 minuty, a w pozostałych godzinach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy (29 października bez kursów nocnych). Na linii M2 będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy (29 października bez kursów nocnych).
We Wszystkich Świętych na linii M1 metro będzie kursowało: od 8:00 do 10:00 i od 18 do 20 – co 3 minuty 20 sekund, od 10 do 18 – co 3 minuty, a w pozostałych godzinach – zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale bez kursów nocnych. Na linii M2 pociągi będą podjeżdżały na stacje w godzinach 10-18 z częstotliwością co 5 minut, a w pozostałych godzinach według sobotniego rozkładu jazdy. Kursy nocne nie będą realizowane.
Nad sprawną organizacją komunikacji miejskiej w tym okresie będzie czuwało 200 pracowników ZTM, w tym 100 osób nadzorujących ruch, 20 osób badających napełnienia i 80 informatorów. Podobnie jak w poprzednich latach, informatorów ZTM będzie można spotkać w charakterystycznych kamizelkach z symbolem „i”, w sąsiedztwie cmentarzy, dworców kolejowych oraz największych węzłów przesiadkowych.
Bilety ZTM będzie można kupić m.in. w sześciu specjalnie uruchomionych punktach: na rondzie Wiatraczna, ulicy Królewskiej, pl. G. Narutowicza, przy Cmentarzu Północnym, Powązkowskim i Bródnowskim.
źródło: ztm.waw.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.