Komitet Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Londynie odrzucił pracę Banksy’ego

Komitet Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Londynie odrzucił pracę Banksy’ego.

11 czerwca 2018 roku, dzień przed oficjalnym otwarciem dorocznej wystawy w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Londynie, Banksy poinformował przez media społecznościowe, że jego praca została odrzucona przez komitet Akademii.

I entered an early version of this into the RA summer exhibition under the pseudonym Bryan S Gaakman – an anagram of 'banksy anagram’. It was refused. Then a month later I got a mail from the co-ordinator Grayson Perry asking me to submit something so I sent it again. It’s now hanging in gallery 3.

Dzieło Banksy’ego znalazło się wśród 20 tys. prac zgłoszonych na letnią wystawę. Artysta wysłał swoją pracę pod pseudonimem „Bryan K Gasmaan” (jest to anagram „Banksy anagram”). Komitet wystawy nie uznał pracy za ciekawą i ją odrzucił. Miesiąc przed otwarciem wystawy Grayson Perry, który jest specjalnym kuratorem wystawy oficjalnie zaprosił Banksy’ego do wzięcia udziału w wystawie. Banksy przysłał tę samą pracę.

RA poinformowała w oświadczeniu, że „praca, która obecnie jest na wystawie, różni się od przedłożonej wersji.

Pracę „Vote to Love” można zobaczyć w Galerii III. Praca pokazuje zmodyfikowany plakat „Vote to Leave” z kampanii Brexit, która odbyła się z 2016 roku. Zgodnie z katalogiem wystawy cena pracy Banksy-ego to 350 milionów funtów.

Doroczną letnia wystawę w Królewskiej Akademii Sztuki Pięknej w Londynie można oglądać do 19 sierpnia 2018 roku.  

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.