Komiksowa Warszawa 2019

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Komiksowa Warszawa 2019.

Jeden z dwóch największych festiwali komiksowych w Polsce i najważniejsza impreza komiksowa w stolicy. Organizowana nieprzerwanie od 2010 roku Komiksowa Warszawa co roku gromadzi tysiące fanów oraz wielu gości, zarówno z Polski jak i zagranicy. Od 2011 roku festiwal organizowany jest we współpracy z Warszawskimi Targami Książki, a od 2013 roku odbywa się na stołecznym stadionie PGE Narodowym. Będzie to 10., jubileuszowa edycja festiwalu.

Celem imprezy jest zainteresowanie komiksem osoby, które z tą formą sztuki nie miały do tej pory wiele wspólnego. Dlatego też Komiksowa Warszawa to nie tylko giełda komiksów, ale przede wszystkim spotkania z twórcami i ekspertami, panele dyskusyjne, sesje autografów, warsztaty dla dzieci, czytelnia komiksowa i wystawy. Przy okazji festiwalu organizowana jest gala wręczenia nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszych albumów i twórców roku. Tej ostatniej towarzyszy huczne afterparty od zawsze uznawane przez gości za jeden z najważniejszych punktów programu imprezy.

Komiksową Warszawę odwiedziły już setki twórców komiksowych z całego świata. Naszymi gośćmi byli już: Bédu, Jean Dufaux, Jeff Smith, Dave McKean, Lewis Trondheim, Tony Harris, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Rosiński, Papcio Chmiel oraz wielu, wielu innych.

Organizatorem festiwalu Komiksowa Warszawa jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym.

FB – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.