Kolędy Polskie Włodek Pawlik

Kolędy Polskie Włodek Pawlik

Polskie kolędy w wykonaniu laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika nie są ich wierną kopią, lecz służą jako inspiracje do jego fortepianowych improwizacji, często wykraczające poza jazzowy idiom.

Artysta unika prostych skojarzeń, tworząc jednocześnie jakby nowe, muzyczne opowieści na temat poszczególnych kolęd. Kolędy Pawlika są kreacją jego artystycznej osobowości, wymykającą się jakimkolwiek znanym w muzycznym świecie podziałom na style, gatunki, epoki.

Recitale fortepianowe Włodka Pawlika z jego fortepianowymi impresjami na temat kolęd stały się od prawie 20 lat nieodłącznym elementem jego bogatego życia koncertowego, szczególnie w okresie Świat Bożego Narodzenia. Pawlik grał kolędowe recitale w największych kościołach Warszawy i poza Warszawą.

W komentarzu do 2 wydania płyty „Kolędy Polskie”, ś.p. Ryszard Peryt – wybitny aktor, reżyser, założyciel Polskiej Opery Królewskiej napisał: „…Muzyka Pawlika ma wyjątkową wartość, że będąc Pieśnią bez Słowa…właśnie owo nieobecne słowo przyzywa…zaprasza…i uobecnia. Słowo staje się Ciałem a muzyka – metafizyką…Samotnik – Muzyk – Pawlik..Forte-Pianem….Bogu -Dziecku….Kolędę gra…Pięknie…”

16.12 / 19:00
Dom Społeczny Obozowa 85
wstęp wolny

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie – klik
Reklama