Kobiety wiedzą, co robią WARSZAWA

Kobiety wiedzą, co robią WARSZAWA

Zapraszamy na niecodzienne, bardzo kobiece wydarzenie. A to wszystko od kobiet i dla kobiet! „Kobiety wiedzą, co robią” to siostrzana energia dla kobiet w każdym wieku.

SPOTKANIE NA ŻYWO W WARSZAWIE
22 października (sobota)
godz. 11 – 14
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie: https://kwcrwarszawa.webankieta.pl/
adres: Agora (ul. Czerska 8/10, Warszawa)

Harmonogram

11:00 Start
11:05 Panel I ŚWIĘTO DOJRZEWANIA

Dla większości dziewczynek pierwsza miesiączka to bardzo intensywne doświadczenie. Często towarzyszy mu lęk, czasem wstyd lub niezadowolenie z zachodzących zmian w wyglądzie. Pojawiają się też dotąd nieznane emocje, a informacje znajdywane przez nastolatki w internecie najczęściej nie pomagają zrozumieć tego, co się tak naprawdę dzieje. Rozmowy o dojrzewaniu, budowanie pozytywnego nastawienia do zmian i pomoc w osiągnięciu samoakceptacji to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Jak mu sprostać? Gdzie szukać wsparcia by relacja między matką i córką również w tym obszarze była wzmacniająca? Jak wytłumaczyć chłopcom co oznacza miesiączka?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o tym jak z dojrzewania uczynić święto.
Panelistki:
– Agnieszka Czajkowska-Wendorff – psycholożka, psychoterapeutka pomagająca kobietom i młodzieży budować poczucie własnej wartości,
– Zuzanna Kulczyńska – fizjoterapeutka uroginekologiczna, prezeska Stowarzyszenia Projekt Masterki, działaczka Okresowej Koalicji,
– Aleksandra Trościankowska – edukatorka, prezeska Stowarzyszenia Projekt Masterki, działaczka Okresowej Koalicji.
– Barbara Pietruszczak, znana również jako Pani Miesiączka, autorka książki „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności” oraz pierwszego polskiego ciałopozytywnego przewodnika dla dojrzewających chłopców
Partnerem panelu jest dystrybutor suplementu diety Actiferol11:50 przerwa

12:05 Panel II STREET HARASSMENT

To zachowane, które we Francji uznano za wykroczenie i podlega karze grzywny. Tymczasem w Polsce skala molestowania w miejscu publicznym – bo o nim mowa – jest porażająca bo dotyczy aż 84% kobiet. Dopełnieniem obrazu nieszczęścia jest fakt, że zaledwie 41 % kobiet narażonych na molestowanie uzyskało wsparcie od osób, które były jego świadkiem. Badania przeprowadzone przez Ipsos wykazują, że brak reakcji spowodowany jest brakiem wiedzy o metodach reagowania. Czasem też zwyczajnie nie mamy świadomości, że obserwowane zachowanie – np. niewybredne komplementy, gwizdanie itp. to molestowanie. „Stand Up. Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych” – to obowiązek każdego, kto jest jej świadkiem i hasło kampanii, która ma podnieść świadomość i dać narzędzia niezbędne do reagowania.

Zapraszamy na spotkanie, w którym udział wezmą psychologowie, ekspertki Centrum Praw Kobiet, osoby zaangażowane w akcję.
Panelistki:
– Dominika Nockoska, L’Oréal Paris,
– Malwina Wędzikowska – stylistka, scenografka i kostiumografka
– Aga Sugier – psycholożka w Centrum Praw Kobiet, trenerka Stand Up
– Katarzyna Łagowska – kierowniczka Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Centrum Praw Kobiet, trenerka Stand Up
Partnerem panelu jest marka L’Oréal Paris.

12:50 przerwa

13:05 Panel III ŻYCIE PO STRACIE

Gdy umiera ktoś bliski czujemy, że wraz z nim umiera jakaś cząstka nas samych, często rozsypuje się nasz dotychczasowy świat. Ale nie zawsze tak jest. Ludziom, którzy doświadczyli straty mogą towarzyszyć bardzo różne uczucia i emocje – od szoku, odrętwienia, zasmucenia, rozpaczy, niepokoju, gniewu, poczucia winy, samotności, tęsknoty aż po ulgę. I jest to zupełnie naturalne, a akceptacja straty nie jest kapitulacją. Nasz żal różnie rozkłada się w czasie, a jego doświadczanie po części kształtowane jest przez najbliższe otoczenie i kulturę, w której funkcjonujemy. Dlatego forma wsparcia osoby dotkniętej stratą też może być różna i powinna uwzględniać również religijne i duchowe przekonania. Na chwilę przed Świętem Zmarłych zapraszamy do udziału w rozmowie o tym jak pogodzić się ze stratą, jak poradzić sobie z emocjami po traumie oraz o żałobie i towarzyszeniu w niej.

Panelistki:
– Ewa Woydyłło – psycholożka, autorka wielu książek, m.in. „Żal po stracie. Lekcje Akceptacji”,
– Anja Franczak – kulturoznawczyni, towarzyszka w żałobie, doula umierania, założycielka Instytutu Dobrej Śmierci”.
– Maria Pakulnis – polska aktorka filmowa, teatralna i radiowa
Partnerem panelu jest serwis Odeszli.pl
W programie prócz 3 paneli dyskusyjnych planujemy także warsztaty.
Zapraszamy na warsztaty „Jak razem wejść w dorosłość”, których celem jest wzmocnienie kompetencji rodzica/opiekuna, umożliwiających wsparcie młodego człowieka w trudnym procesie dojrzewania, w budowaniu pozytywnego stosunku do własnej cielesności i akceptacji nieuniknionych zmian.
A także na warsztaty: „Jak zapobiegać molestowaniu seksualnemu w przestrzeni publicznej – metoda 5 D”, które pozwolą zdobyć wiedzę na temat skutecznego przeciwdziałania molestowaniu, aby przestrzeń publiczna stała się bezpieczna dla dziewcząt i kobiet.

Udział w spotkaniu oraz warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
– udział w spotkaniu i panelach: https://kwcrwarszawa.webankieta.pl/
– na warsztaty zapisy na miejscu, w trakcie wydarzenia,
-zapis na spotkanie Kobiety wiedzą co robią nie jest tożsamy z rezerwacją miejsca na warsztat,
– liczba miejsc ograniczona.
Organizator: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy
Partnerzy: suplement diety Actiferol, L’Oreal Paris, Odeszli.pl
regulamin: https://static.im-g.pl/…/m29014438,KWCR-REGULAMIN

*
Administratorem danych osobowych podanych w związku ze zgłoszeniem udziału w wydarzeniu, jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732 Warszawa). Dane osobowe będą przetwarzane w celu dopuszczenia (pod warunkiem dostępności miejsc) do udziału w wydarzeniu oraz ewentualnie w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z wydarzeniem. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ i w naszej Polityce Prywatności: https://www.agora.pl/polityka-prywatnosci