Klocki konstrukcyjne – dlaczego to jeden z lepszych prezentów dla dziecka?

Klocki konstrukcyjne są rodzajem zabawek, które nie umkną zainteresowaniu dzieci. To produkt, który uwielbiają także rodzice ze względu na walory edukacyjne. Na czym polega fenomen klocków i dlaczego warto je kupić?

Klocki konstrukcyjne to jedna z niewielu zabawek, która po pewnym czasie nie znudzi się dziecku. Konstruowanie to zabawa, która angażuje bez reszty dzieci w każdym wieku, a nawet dorosłych. To doskonały przedmiot, który łączy zabawę z nauką i rozwojem.

Klocki konstrukcyjne – dlaczego warto?

Klocki konstrukcyjne dostępne na stronie: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Konstrukcyjne-9230.html posiadają wiele zalet. Pozwalają na kreatywne spędzanie czasu. Dzięki nim dziecko odkrywa pasje tworzenia i rozwija swoją wyobraźnię. Tego rodzaju zabawki ćwiczą także cierpliwość, precyzję oraz poszerzają horyzonty.

Nauka poprzez zabawę to niejedyne co oferują klocki konstrukcyjne. Ćwiczą także małą motorykę, co oznacza sprawność rąk i palców. Dopasowując do siebie kolejne klocki dziecko, nie tylko główkuje, lecz ćwiczy mięśnie i sprawność. Zakup klocków konstrukcyjnych jest inwestycją w koordynacje wzrokowo-ruchową, wyobraźnie przestrzenną oraz rozwój inteligencji pociechy.

Klocki konstrukcyjne – plastikowe, drewniane i metalowe

Istnieje wiele rodzajów kloców konstrukcyjnych, wymieniamy m.in.:

  • klocki konstrukcyjne wafle,
  • klocki konstrukcyjne słomki,
  • klocki konstrukcyjne drewniane,
  • klocki konstrukcyjne magnetyczne.

Najbardziej zaawansowane są klocki wykonane z metalu oraz magnetyczne. Z reguły są niewielkich gabarytów, a ich układanie wymaga sporej dozy cierpliwości i umiejętności, jednak wspaniałe rezultaty otrzymywane po zbudowaniu konstrukcji wynagradzają włożony trud.

Klocki konstrukcyjne wykonane z plastiku są bardziej popularne wśród maluchów, lecz nie stronią od nich dzieci starsze. Wiele zależy od sposobu montażu i ich wielkości. Najprostsze, duże klocki, które montowane są w mało wymagający sposób np. na wcisk lub magnes są doskonałą propozycją dla kilkumiesięcznych konstruktorów.

Drewniane klocki konstrukcyjne są bardziej skomplikowane niż wersje plastikowe, lecz są nieco większe i łatwiejsze w obsłudze niż metalowe. Układając je najczęściej wynika konieczność posiłkowania się prostymi narzędziami, nakrętkami i śrubkami. Z takimi elementami poradzą sobie nawet przedszkolaki.

Klocki konstrukcyjne – jak kupić?

Czym się kierować dokonując wyboru odpowiednich klocków? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, żeby nie kupować klocków na wyrost. Chodzi o to, aby dobrać zabawkę zgodnie z zalecaną przez producenta grupą wiekową.

Klocki konstrukcyjne powinny także wpisywać się w zainteresowania dziecka. Dokonując zakupu, warto sugerować się zawartością opakowania i możliwością układania klocków.

Bardzo ważną kwestią jest również bezpieczeństwo – klocki konstrukcyjne powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.