Kinoteka na Placu Defilad

Kinoteka na Placu Defilad.

W ostatnim czasie coraz częściej w nostalgicznych narracjach, miejsce lat 70. i 80 zaczęły zajmować lata 90. Nie ulega wątpliwości, że dekada ta, to czas niezwykły – z całym swoim kiczem, chałupniczym banałem i eklektyzmem.
Na chodniki wylewa się muzyka – w zaimprowizowanych straganach sprzedaje się kasety, nieopanowanie rośnie liczba odtwarzaczy wideo, a swój złoty okres przeżywają wypożyczalnie filmów. W publikacjach pojawia się z kolei nowy, agresywny język promocji.
Właśnie dlatego barStudio, Plac Defilad i Kinoteka zapraszają na sentymentalną podróż do kina lat 90. Pokażemy filmy, które bez dwóch zdań są dziś klasykami kina. Będzie różnorodnie, eklektycznie, dokładnie tak jak wyglądała, i jak ją pamiętamy, ostatnia dekada XX wieku.

06.07 – „Płytki Grób” (reż. Danny Boyle)
Pełnometrażowy debiut Danny’ego Boyle’a, twórcy kultowego „Trainspotting”. „Płytki Grób” z miejsca wzbudził zachwyt widzów zachwyt widzów i krytyki. Czarna komedia o perypetiach grupy przyjaciół, którzy poszukują współlokatora do wynajmowanego mieszkania w Edynburgu, stała się także przepustką do sławy dla nieznanego wówczas Ewana McGregora.

PROGRAM
06.07 – Płytki Grób
13.07 – Idol
20.07 – Nagi lunch
27.07 – Buena Vista Social Club
03.08 – Barton Fink
10.08 – Underground
17.08 – Zwiąż mnie
24.08 – Przed wschodem słońca
31.08 – Truposz


Plac Defilad / barStuido
Czwartki o godzinie 21:30

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.