Kino w Trampkach 2018 – Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży

UDOSTĘPNIJ
  • 2
  •  
  •  
  •  

Kino w Trampkach 2018 – Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży.

W dniach 7-17 czerwca 2018 roku w Kinotece PKiN, w kinie Luna i Narodowym Instytucie Audiowizualnym odbędzie się KINO W TRAMPKACH 6. Festiwal dla Dzieci i Młodzieży.

Kino w Trampkach = filmy, spotkania, warsztaty, wystawy, nagrody.

KINO W TRAMPKACH to festiwal kina, gdzie główną rolę gra MŁODY CZŁOWIEK:
– bohaterowie naszych filmów chodzą do szkół w różnych zakątkach świata, choć filmy niekoniecznie są o szkole,
– dzieci i młodzież oceniają, produkują i organizują festiwalowe wydarzenia,
– to młodzi rozmawiają ze sobą i z dorosłymi.

KINO W TRAMPKACH potrwa 11 dni ** 
Na program złożą się m.in. seanse filmów | spotkania z twórcami i gośćmi festiwalowymi | warsztaty | wydarzenia | Young Vibes | Warsaw Film Talent Camp | FILM LAB | Dziecięce Olśnienia Leszka Talko | wystawa KIDS Beaty Waszkiewicz-Kowalewskiej | Kino w Trampkach. Naturalnie! **

Obejrzymy kilkadziesiąt filmów z kilkudziesięciu krajów od Australii | przez Afrykę | obie Ameryki | Europę i Azję. Będziemy wszędzie!**
Poznamy nowe kultury. Zastanowimy się gdzie życie gra FAIR. **

Gośćmi KINA W TRAMPKACH będą m.in.:
Olivier Ringer* *Meikeminne Clinckspoor* *Barbara Van Lombeek* *Jacek Bławut* *Hilde Steenssens* *Tomasz Szafrański* *Noel Magis* *Marta Karwowska* *Iris Verhoeven* *Agnieszka Dziedzic* *Rok Govednik 

FAIR PLAY to sport, ale nie tylko. To także segregowanie śmieci, kasowanie biletu, pomoc słabszym, oglądanie filmów z legalnego PLAY-era itp. Wiemy, że Wy młodzi jesteście FAIR naturalnie! 
Idea Fair Play jest ogromną wartością, będziemy ją rozprzestrzeniać zarówno na ekranie kinowym, jak i podczas wydarzeń towarzyszących samemu Festiwalowi.

MŁODZI rządzą:
Kino w Trampkach jest wyjątkowym festiwalem, bo z roku na rok coraz więcej przestrzeni biorą w swoje ręce młodzi ludzie. Jury Dziecięce, Jury Młodzieżowe, Młodzieżowa Grupa Programowa, Młodzieżowa Grupa Mocy, Studio Festiwalowe, Wolontariat, zapowiedzi filmów, prowadzenie spotkań i Rozmów o Dorastaniu – to wszystko tworzą młodzi. 
Podczas 6.edycji zawsze prowadzimy nabór chętnych na kolejną. Oglądajcie filmy i szukajcie naszych ankiet!

YOUNG VIBES – pokaz filmów robionych przez gimnazjalistów i licealistów.
Mistrzowie kina są nieśmiertelni, podobnie jak kanon filmowy. Jednak to co napędza kinematografię to powiew świeżości. Fala młodych, niepokornych i wyzwolonych twórców nadciąga i zaprezentuje zupełnie nowy wymiar kina. 
14 czerwca, Kino Luna

DZIECIĘCE OLŚNIENIA LESZKA TALKO – Lucky Luke Miasteczko Daisy
Każdy ma w swojej historii film, który zrobił na nim / na niej piorunujące wrażenie. Największe są te dziecięce filmowe olśnienia. W tym roku przeżyjemy to jeszcze raz z Leszkiem Talko –znanym felietonistą, publicystą i pisarzem; ojcem dwójki dzieci, autorem książek Dziecko dla początkujących, Dziecko dla średnio zaawansowanych, Dziecko dla profesjonalistów i Dziecko dla odważnych oraz Nastolatek dla początkujących. 
Zaśpiewamy razem BANG BANG Lucky Luke!
10 czerwca, Kinoteka

KINO W TRAMPKACH DOSTĘPNE 
Możesz podarować bilet do kina dzieciomi, których opiekunowie nie są w stanie pozwolić sobie na zakup biletów. **

Zapraszamy firmy oraz pojedyncze osoby do wsparcia tej akcji. **

Dzięki społecznie odpowiedzialnej postawie firm biorących udział w akcji Kino Dostępne oraz dzięki dobroczynności pojedynczych osób, Kino w Trampkach może co roku ZAPROSIĆ NA FILMY kilkaset dzieci. 
W tym roku jednym z partnerów Kina Dostępnego jest @H&M Club, dzięki uprzejmości którego, użytkownicy aplikacji będą mogli przekazać swoje punkty na bilety do kina dla dzieci.

MIEJSCA FESTIWALOWE
Kinoteka – Plac Defilad 1
Kino Luna – Marszałkowska 28
FINA – Wałbrzyska 3/5

Pełny program www.kinowtrampkach.pl

Organizatorem Kina w Trampkach jest Fundacja Cinemania powołana w 2012 r. do wspierania rozwoju i popularyzowania twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży. Pierwsze Kino w Trampkach odbyło się w 2013 roku. 

Do tej pory Kino w Trampkach odwiedzili m.in.: Mariusz Palej, Martin Miehe-Renard, Katrin Jagd, Jannik Tal Mosholt, Łukasz Dzięcioł, Bernd Sahling, Katja Engelhardt, Mikhail Mestetskiy, Elīna Vaska, Marcin Filipowicz, Petr Oukropec, Signe Zeilich-Jensen, Boudewijn Koole, Jacek Bławut, Krzysztof Gradowski, Marika, Grzegorz Kasdepke, Wojciech Stuchlik, Aster Reinboud, Nathalie van der Burg, Elisabeth Hesemans, Magdalena Nieć, Małgorzata Domin, Jan Naszewski, Wouter Jansen, Erik Tijman, Jo Muhlberger i wielu innych twórców dla dzieci i młodzieży.

KINO W TRAMPKACH jest projektem finansowanym przez:
Miasto stołeczne Warszawa,
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 
Polski Instytut Sztuki Filmowej, 
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

PATRONAT HONOROWY
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
UNICEF
Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.