Kino w Łazienkach 2022 – bezpłatne pokazy filmowe

Kino w Łazienkach 2022

W lipcu i sierpniu zapraszamy na bezpłatne pokazy filmowe w Łazienkach Królewskich. Zobaczycie głośne amerykańskie i europejskie produkcje, m.in. dokumenty o artystach światowego formatu, takich jak Helmut Newton czy Luciano Pavarotti.

Kino w Łazienkach Królewskich to świetna okazja, by przyjemnie spędzić wakacyjne wieczory. Pokazy filmowe odbywać się będą na dziedzińcu Stajni Kubickiego. Po ich zakończeniu należy wychodzić bramą od ul. Myśliwieckiej przy Oberży (mapka: https://goo.gl/maps/QfuPJGKVZN4qPmcA6

 
REPERTUAR I TERMINY POKAZÓW

5 lipca 2022 r., godz. 21.00 – ODWOŁANY ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE (nowy termin wkrótce)
„Helmut Newton. Piękno i bestia”
Dokumentalny, 1 godz. 33 min, Niemcy, 2020, reż. Gero von Boehm
Jaki był najbardziej wpływowy artysta XX w.? Historia słynnego niemiecko-australijskiego fotografa mody, któremu rozgłos przyniosły wykonane przez niego zdjęcia kobiecych aktów. Bohaterkami filmu są m.in. Anna Wintour, Claudia Schiffer czy Susan Sontag. Wspominają one pracę z Newtonem, jego charakter i styl.

19 lipca 2022 r., godz. 21.00

„Kwartet”
Dramat/ Komedia, 1 godz. 38 min, Wielka Brytania, 2012, reż. Dustin Hoffman
W domu spokojnej starości dla śpiewaków operowych trwają przygotowania do corocznego koncertu. Niespodziewany przyjazd ekscentrycznej diwy, a zarazem byłej żony jednego z rezydentów, zakłóca harmonię, jaka panowała w ośrodku, i stawia organizację wydarzenia pod znakiem zapytania.
 
2 sierpnia 2022 r., godz. 20.30
„DNA”
Dramat, 1 godz. 30 min, Francja, 2020, reż. Maïwenn
Film ukazuje historię skomplikowanych relacji rodzinnych w wielopokoleniowym klanie. Główną bohaterką jest reżyserka Maïwenn (nagrodzona w Cannes), która po śmierci dziadka zaczyna analizować własną tożsamość i algierskie korzenie.

23 sierpnia 2022 r., godz. 20.30
„Pavarotti”
Dokumentalny, 1 godz. 54 min, USA / Wielka Brytania, 2019, reż. Ron Howard
Historia życia jednego z największych artystów współczesnego świata, słynnego tenora Luciano Pavarottiego. W produkcji wykorzystano nagrania z występów, nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych. Obraz Rona Howarda to hołd dla twórczości wybitnego śpiewaka operowego, który korzystał z dobrodziejstw życia i zapisał się na kartach historii jako człowiek legenda.

Miejsce seansów: dziedziniec Stajni Kubickiego (mapka  https://goo.gl/maps/dQduJsywPJ7WkwSs8)
Filmy wyświetlane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami.

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać przeniesiony na inny termin. Prosimy śledzić aktualne informacje sprawdzać bieżące informacje w wydarzeniu lub na naszej stronie internetowej: https://www.lazienki-krolewskie.pl/…/kino-w-lazienkach-6


Organizatorami pokazów filmowych są: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Wyświetl Film i Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Przeczytaj też:

Kino plenerowe w Warszawie – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie lipiec 2022 – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.