Kino plenerowe na Łące Leśmiana 2018

Kino plenerowe na Łące Leśmiana 2018.

Reklama
Reklama

W sierpniowe środy w kinie plenerowym organizowanym przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce w partnerstwie z Muzeum POLIN i Filmową Stolicą Lata obejrzycie 4 filmy wybrane w plebiscycie publiczności.

PROGRAM

08.08 – 21.15
Wszystko jest iluminacją, reż. Liev Schreiber

Reklama
Reklama
Słodko-gorzka komedia o poszukiwaniu tożsamości i mierzeniu się ze stereotypami. Młody amerykański Żyd (Elijah Wood) przyjeżdża na Ukrainę, by odwiedzić miejscowość, w której urodził się jego dziadek. W towarzystwie lokalnego przewodnika, małomównego starszego pana i cierpiącego na zaburzenia psychiczne psa odbędzie wyjątkową podróż w poszukiwaniu kobiety, która w czasie wojny ocaliła jego dziadka od Zagłady. Film powstał na podstawie debiutanckiej powieści Jonathana Safrana Foera, jednego z najciekawszych pisarzy amerykańskich średniego pokolenia, autora głośnego eseju „Zjadanie zwierząt”.
 
15.08 – 21.15
Amerykańska sielanka, reż. Ewan McGregor
 
Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, urodzonego w konserwatywnej rodzinie żydowskiej w New Jersey pisarza wymienianego jako kandydat do Nagrody Nobla. „Amerykańska sielanka” to część tzw. trylogii amerykańskiej, opowiadającej o powojennych Stanach Zjednoczonych Ameryki i destrukcji American dream. Sved Levov, w liceum gwiazda sportu, żeni się z Miss New Jersey. Szczęśliwe życie rodziny zmienia się diametralnie z chwilą, gdy ich córka staje się główną podejrzaną w sprawie ataku terrorystycznego na miejscową pocztę. W rolach głównych: nominowany do Złotego Globu Ewan McGregor oraz zdobywczyni Oscara Jennifer Connelly.
 
22.08 – 21.15
Azyl, reż. Niki Caro
 
Oparta na faktach historia małżeństwa Antoniny i Jana Żabińskich, opiekunów warszawskiego zoo, którzy w czasie niemieckiej okupacji uratowali przed Zagładą wielu Żydów – ukrywając ich w domu, piwnicy, pustych klatkach po zwierzętach i organizując fałszywe dokumenty. Rozsławiła ją książka Diane Ackerman „Azyl”, a na jej podstawie amerykańska reżyserka Niki Caro nakręciła pełen rozmachu dramat, w roli Antoniny Żabińskiej obsadzając Jessicę Chastain.
 
29.08 – 21.15
Opowieść o miłości i mroku, reż. Natalie Portman
 
Reżyserski debiut Natalie Portman to historia dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy przełomu XX i XXI wieku – Amosa Oza, oparty na jego bestsellerowej autobiografii. Przejmująca opowieść o relacji wrażliwego chłopca z obdarzoną niezwykłą wyobraźnią matką (Natalie Portman) i pragmatycznym ojcem oraz o niewyjaśnionych rodzinnych tajemnicach. Tłem dla intymnego portretu Oza są narodziny nowego państwa Izrael. Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Sławomir Idziak.
 
Miejsce:

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

Lista innych lokalizacji kina plenerowego w Warszawie – klik

Program – Łąka Leśmiana – klik

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.