
Kino letnie w Łazienkach Królewskich 2025
Zapraszamy na plenerowe pokazy filmowe, podczas których zostaną wyświetlone głośne europejskie produkcje. Zobaczymy m.in. świetny dokument o malarzu Francisco Goi czy projektancie Alexandrze McQueenie.
Wtorki, 22 lipca – 2 września 2025
Pokazy filmowe będą się odbywać na dziedzińcu Stajni Kubickiego
Po ich zakończeniu należy wychodzić bramą od ul. 29 Listopada (przez parking).
*Informujemy, że w przypadku złych warunków atmosferycznych seans może zostać przeniesiony na inny termin.
REPERTUAR
22 lipca 2025 r., godz. 21.00
„Serce dębu”
1 godz. 20 min, Francja, 2022, reż. Laurent Charbonnier, Michel Seydoux
Widowiskowy dokument przedstawiający egzystencję wielu gatunków, związaną z jednym dębem. Jest to poetycka oda do życia, w której głos zabiera wyłącznie natura, a bohaterami są m.in. wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki i myszy polne. Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie i ochronę.
29 lipca 2025 r., godz. 21.00
„Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”
1 godz. 40 min, Szwecja, Dania, Finlandia, Czechy, 2017, reż. Janus Metz
Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszech czasów na kortach Wimbledonu w 1980 r. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, po raz piąty stanął do obrony tytułu mistrza. Chłodny, opanowany, skuteczny – ulubieniec publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?
5 sierpnia 2025 r., godz. 20.30
„Do usług szanownej pani”
1 godz. 50 min, Luksemburg, Francja, 2023, reż. Gilles Legardinier
Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake postanawia przekazać stery swojej małej angielskiej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem właścicielki oraz osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami członków personelu dworku.
12 sierpnia 2025 r., godz. 20.30
„Maiden”
1 godz. 37 min, Wielka Brytania, 2018, reż. Alex Holmes
Dokument przedstawiający historię Tracy Edwards, kucharki na czarterowych łodziach, która została kapitanem pierwszej żeńskiej ekipy, jaka weszła do Whitbread Round the World Race w 1989 r.
19 sierpnia 2025 r., godz. 20.30
„Goya. Śladami mistrza”
1 godz. 30 min, Francja, Hiszpania, Portugalia, 2022, reż. José Luis López-Linares
Pokazywany na festiwalu w Cannes dokument odkrywa tajemnice geniusza, który z rozmachem portretował niespokojnego ducha swojej epoki. Twórcy filmu wyjaśniają, dlaczego Francisco Goya malował kobiece stopy. Rozwiązują zagadkę tajemniczych gestów na jego obrazach. Tłumaczą, jak choroby i utrata słuchu wprowadziły czerń na płótna mistrza.
26 sierpnia 2025 r., godz. 20.30
„Ennio”
2 godz. 30 min, Włochy, Belgia, Holandia, Japonia, 2021, reż. Giuseppe Tornatore
Dokument o Ennio Morricone, jednym z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii (ponad 500 filmów), którego twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, podróżą po jego prywatnym i artystycznym. Wspominają go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai. Opowieści towarzyszy niezapomniana muzyka legendarnego kompozytora.
2 września 2025 r., godz. 20.30
„McQueen”
1 godz. 51 min, Wielka Brytania, 2018, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui
Dokument ukazuje życie prywatne i zawodowe brytyjskiego projektanta mody, Alexandra McQueena. Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd kina. „McQueen” to oparta na faktach historia artysty, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
Pokazy filmowe będą się odbywać na dziedzińcu Stajni Kubickiego
Po ich zakończeniu należy wychodzić bramą od ul. 29 Listopada (przez parking).
Wstęp wolny
źródło: Muzeum Łazienki Królewskie
Jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj naszą działalność: https://buycoffee.to/warsawnow
Przeczytaj też:
