Kino letnie NIAiU 2021

Kino letnie NIAiU 2021

Tematem tegorocznej edycji letniego kina NIAiU będą senne miraże i utopijne wizje przyszłości. Scenerię każdego z sześciu filmowych obrazów stanowią miejskie pejzaże – zarówno te będące ucieleśnieniem reżyserskich wizji, jak i rzeczywiste miejsca. Oaza hipisów na pustyni, latające samochody, labirynt ze szkła i stali powracają w kolejnych filmach, zachęcając do namysłu nad pobudkami kierującymi ludźmi w poszukiwaniach wspólnej drogi do szczęścia. Czy możliwe jest stworzenie idealnego miasta, uwzględniającego indywidualne potrzeby jednostki? Jaka jest rola architekta w budowaniu futurystycznych wizji? Oto jak bohaterowie filmów fabularnych i dokumentalnych odnaleźli się w oferowanych im konceptach idealnej rzeczywistości.

Program: http://niaiu.pl/kino-utopie/

Pokazy odbywają w czwartki się w ogrodzie Pałacu Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 w Warszawie. Wejście przez Pawilon wystawowy SARP.
Wstęp wolny
 
Informacje organizacyjne:
Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.00. Wstęp wolny, zapisy nie są wymagane. Prosimy, aby w czasie przebywania na terenie pokazów, zakrywać nos i usta. Należy również korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc. W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać odwołany lub przeniesiony na inny termin.
Regulamin oraz oświadczenia COVID-19 do wypełnienia można pobrać z naszej strony: niaiu.pl/kino-utopie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.