KINO LETNIE na Wiśle

KINO LETNIE na Wiśle.

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Barka Wisława zapraszają na KINO LETNIE na Wiśle. Bo nie ma nic przyjemniejszego niż miła letnia bryza, lemoniada w ręku, intrygujący film i dobre towarzystwo. Zapraszamy we wtorki o 20:45.

25.06 / FRANCES HA, 2012, reż. Noah Baumbach / 21:00
Porównywana do dzieł francuskiej nowej fali „Frances Ha” to opowieść o dorastaniu w mieście i czasach, w których powadze dorosłości trudno sprostać. W Nowym Jorku bywa to niemożliwe, zwłaszcza gdy ma się marzenia, tzw. artystyczną duszę i 27 lat. Tancerkę Frances zagrała Greta Gerwing, współtwórczyni scenariusza. Opowieść o momencie przejścia, przyjaźni i jej etapach, a także o mieście portretowanym w czerni i bieli.

02.07 / DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE, 2016, reż. Paolo Genovese/ 20:45
Swoisty eksperyment zmienia towarzyską zabawę w życiowe trzęsienie ziemi. Powszechność przedstawionego problemu (prawda skrywana pod pozorami) oraz Kasia Smutniak
w obsadzie sprawiły, że film po premierze nie schodził z polskich ekranów.

09.07 / ZŁODZIEJASZKI, 2018, reż. Hirokazu Koreeda/ 20:45
Nominowany w tym roku do Oscara japoński film przedstawia relacje w patchworkowej rodzinie oraz dylematy związane z odpowiedzialnością. Życie poza systemem i problemy materialne skłaniają bohaterów do łamania prawa, ale nic nie złamie ich moralności, w której zawierają się rodzicielskie – a może po prostu ludzkie? – uczucia. Złota Palma w Cannes w 2018 r.

16.07 / THE FLORIDA PROJECT, 2017, reż. Sean Baker / 20:45
W tanim motelu na obrzeżach Disneylandu przebiega dzieciństwo sześcioletniej Moonee, córki młodej, pyskatej matki-chuliganki. Życie dalekie od lunaparkowej słodyczy ściśnie za gardło, wcześniej zachwyci błyskotliwie uchwyconą prawdą i wyśmienitą grą aktorską, również dziecięcych bohaterów-naturszczyków. Film nominowany w 2017 r. do Oscara, z Willemem Dafoe w obsadzie.

23.07 / GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLAŁ O ISTNIENIU, 2014, reż. Roy Anderson / 20:45
Dziwne postaci, mnóstwo absurdu, komizm i przygnębiające sytuacje układają się w opowieść o ludzkiej egzystencji. Szczególny jest język filmu, w którym kompozycja każdego kadru – a dzieje się w nim zawsze wiele – została misternie zbudowana. Malarskość i poetyckość tego kina budzi zachwyt i otwiera mnóstwo pól interpretacji. Złoty Lew na festiwalu w Wenecji w 2014 r.

KIEDY: wtorki

GDZIE: Barka Wisława 

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.