Kilka scen z życia – spektakl online

Kilka scen z życia – spektakl online

Serdecznie zapraszamy na naszą e-scenę! Pierwszym tytułem, który zaprezentujemy Wam online jest „Kilka scen z życia” według „Płatonowa” w reżyserii Anny Gryszkówny.

W sobotę 11 kwietnia o godzinie 19:00 będziecie mieli niepowtarzalną okazją do obejrzenia przedstawienia, które planowaliśmy pożegnać w kwietniu na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego. Choć nagranie zostało zrealizowane ze względu na inne potrzeby i niestety nie będziecie mogli po spektaklu dotknąć śniegu padającego na scenę, dołączcie w sobotę o godz. 19.00 do wspólnego oglądania! Spektakl zostanie udostępniony wyłącznie na ten wieczór, ale wyjątkowo możecie się spóźnić do teatru – link na naszym YT będzie działał do północy, znajdziecie go w tym wydarzeniu oraz na tablicy na Facebooku – klik

„Urzekający dekadencją świat Czechowa, w którym nie ma kryształowych kobiet, ani niezłomnych mężczyzn. „Spektakl nazywa się skromnie „Kilka scen z życia”, ale stanowi atrakcyjną całość. Niby to wieczór sylwestrowy z alkoholem i sztucznymi ogniami, ale w istocie kilka portretów kobiecych, a każdy inny i na swój sposób budzący współczucie. Przedstawienie też zrealizowały kobiety. Czechowowski tytułowy bohater wykreowany przez Otara Saralidzego zapada w pamięć, jest sam w sobie dziełem sztuki, zwłaszcza że kiedyś w tym teatrze Płatonowa grał wielki Gustaw Holoubek” (Przegląd).

Twórcy
reżyseria: Anna Gryszkówna
przekład: Adam Tarn
scenografia i kostiumy: Aneta Suskiewicz
przygotowanie wokalne: Małgorzata Hauschild
muzyka: Andrzej Perkman
asystentka reżyserki: Aleksandra Konarska

Obsada
Otar Saralidze – Michał Płatonow
Agata Wątróbska – Anna Wojnicew
Martyna Kowalik – Sonia
Agata Góral – Maria Grekow
Sebastian Skoczeń – Sergiusz
Marcin Stępniak – Mikołaj
Agata Różycka – Sasza

Fot. K. Bieliński

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.