Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Trener personalny

Usługi trenera personalnego można wykorzystać na wiele różnych sposobów, a także mogą mieć one wpływ na odkrycie w nas samych pasji do regularnego uprawiania sportu. W zależności od naszego celu będzie on wykonywał z nami trening siłowy, kardio lub zestaw obydwu tych aktywności, przygotowanych na miarę naszych własnych możliwości. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę?

  1. Trener personalny – czym się zajmuje?
  2. Trening personalny dla utraty wagi – czy warto?
  3. Treningi personalne dla budowy masy mięśniowej i poprawy sylwetki – dlaczego są przydatne?

Trener personalny – czym się zajmuje?

Wykwalifikowany trener personalny jest osobą, do której często zgłaszamy się, gdy chcemy zgubić nadprogramowe kilogramy. Osoba tego typu może pomóc nam jednak w znacznie większym zakresie – nie tylko dobierze plan dla utraty wagi, ale również taki, który pozwoli ją zdrowo podnieść. Rolą trenera jest również zadbanie o wzrost masy mięśniowej w naszym ciele, poprawę sylwetki czy przygotowanie do turniejów i konkursów, jeżeli jesteśmy amatorem lub profesjonalistą uprawiającym sport nie tylko dla samej przyjemności. Dobry trener personalny często również sam posiada podobne osiągnięcia, dzięki czemu jego wiedza może nam istotnie pomóc w osiągnięciu naszych celów.

Więcej na ten temat przykładowych cen (dla Krakowa) znajdziesz na stronie: https://piotrpardus.pl/blog/trening/ile-kosztuje-trener-personalny-w-krakowie

Trening personalny dla utraty wagi – czy warto?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których pojawiamy się na siłowni, jest chęć zadbania o zdrowie i pozbycia się nadwagi lub otyłości. Jeżeli nie mamy doświadczenia w korzystaniu z dostępnego na miejscu sprzętu, możemy w łatwy sposób zniechęcić się lub wręcz ulec kontuzji. W takiej sytuacji wsparcie osoby, która dobierze ćwiczenia do naszych aktualnych możliwości oraz będzie nas motywować w trudnych momentach treningu personalnego jest bardzo istotne. Trener osobisty często również zapewni nam dopasowany do aktywności plan żywieniowy, lub też poleci dietetyka, który będzie w stanie go dla nas przygotować.

 

Treningi personalne dla budowy masy mięśniowej i poprawy sylwetki – dlaczego są przydatne?

Utrata wagi nie jest jednak jedynym powodem, dla którego możemy zgłosić się po profesjonalny mentoring. Chęć przybrania na masie mięśniowej lub poprawy sylwetki również kwalifikują się jako zadanie dla specjalisty. Ćwicząc z trenerem personalnym nie tylko lepiej zrozumiemy istotę wykonywanych ćwiczeń, ale również będziemy w stanie szybciej osiągnąć swoje cele, ponieważ przygotowany dla nas plan zostanie wcześniej dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

/artykuł zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.