Kiedy może się przydać kalkulator kredytowy?

Kiedy może się przydać kalkulator kredytowy
Masz zamiar wziąć kredyt, ale zdajesz sobie jednocześnie sprawę z tego, jak poważna jest to decyzja finansowa? Nie wiesz, ile może wynosić rata kredytu na określoną sumę? Chcesz zorientować się, jaką masz zdolność kredytową? W tym przypadku z pomocą może przyjść prosty kalkulator kredytowy. Co to takiego?

Czym jest właściwie kalkulator kredytowy?

Kiedy warto sięgnąć po kalkulator kredytowy? To w zasadzie swego rodzaju przelicznik kredytu. Instrument ten pozwala na wykonywanie szacunkowych obliczeń w zakresie wysokości rat kredytu. Przykładem takiego kalkulatora jest https://notus.pl/kalkulatory-kredytowe/kalkulator-raty-kredytowej/. Oczywiście prezentowane w tym przypadku dane są orientacyjne. Ostatecznie i tak warto skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą. 

Kalkulator rat kredytu – jak działa?

Kalkulator kredytowy jest prostym symulatorem. Pozwala na szacunkowe wyliczenie wysokości rat kredytu hipotecznego. Wymaga podania takich informacji jak kwota kredytu, okres kredytowania, rodzaj raty oraz oprocentowanie. 

Tego typu narzędzie przyda się, jeśli zamierzasz zaciągnąć kredyt, ale nie wiesz, z jak wysokimi ratami miesięcznymi będzie się to wiązać. Oczywiście uzyskanych w ten sposób informacji nie możesz brać jednocześnie za pewnik. To jedynie szacunkowa kalkulacja. Mimo to z kalkulatorów kredytowych jak najbardziej warto korzystać. 

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową?

Kalkulator raty kredytowej to nie jedyne narzędzie, po które sięgają osoby przymierzające się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Dużą popularnością cieszą się także kalkulatory zdolności kredytowej. Pozwalają odpowiedzieć na pytanie – na jak duży kredyt mogę liczyć. Również i one wymagają podania kilku podstawowych danych. Są to miesięczne dochody netto, liczba osób w gospodarstwie domowym, miesięczne raty dotychczasowych kredytów czy przyznane limity na kartach kredytowych. Oczywiście także i te wyliczenia należy traktować jako szacunkowe. Zawsze i tak konieczna jest wizyta u doradcy kredytowego lub w banku. 

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.