Kawa mrożona – przepis na udany dzień

Kawa mrożona przepis

Kawa mrożona – przepis na udany dzień

Kawa jako napój kultowy mający wielu zwolenników jest źródłem inspiracji do tworzenia różnych sposobów jej przygotowania. Kawa mrożona to jedna z bardziej lubianych odsłon.

Kawa, odkąd pojawiła się na ziemiach polskich (a było to już w wieku XVII), systematycznie zjednywała sobie zwolenników. Odkąd kawa stała się powszechnie dostępna, wiele osób nie może wyobrazić sobie nie tylko poranka, ale i innych pór dnia. A to dzięki temu, że różnymi sposobami jej przygotowania można wpłynąć na moc i formę tego napoju. Mrożoną kawę uwielbia wiele osób, i to niekoniecznie tylko podczas upalnych dni.

Kawa mrożona – jaki jest jej sekret

Główny sekret kawy mrożonej tkwi w jej orzeźwiającej mocy. Nie tylko dzięki zawartości kofeiny, ale i niskiej temperatury, która również skutecznie pobudza. Mrożona kawa to w końcu intensywny smak i wspaniały dobrze znany aromat w lekko odmiennym wydaniu. Jednak działanie kawy mrożonej pozostaje niezmienne w stosunku do tego, jakie oferuje nam kawa rozpuszczalna, czy gdy pijemy kawę ziarnistą. Możemy liczyć na pobudzenie, zastrzyk energii i wyostrzenie zmysłów. I choć utarło się, że kawę mrożoną pije się w ciepłe dni, nie brakuje osób, które kostki lodu dodają do odpowiednio przygotowanej kawy przez cały rok. Warto wiedzieć, że kawa zimna działa na żołądek mniej drażniąco niż kawa gorąca. Warto więc przy problemach żołądkowych pić schłodzoną kawę. Kawa mrożona – zwłaszcza gdy zawiera dodatki takie jak lody, czy bitą śmietanę, jest też traktowana trochę jak słodki deser. Stąd też pewnie aż tak duża liczba jej zwolenników.

Przepis na kawę mrożoną

Domową kawę mrożoną czy też biurową można zrobić bardzo prosto. Można użyć do zaparzenia kawy ekspresu ciśnieniowego albo przygotować tradycyjnie kawę rozpuszczalną. Domowa kawa mrożona może zawierać bitą śmietanę i lody, ale nie musi. Musi natomiast zawierać kostki lodu. Da się więc zrobić  kawę mrożoną w wersji „odchudzonej“ , jak i deserowej.  Wszystko zależy od osobistych preferencji. Niezbędnym składnikiem jest też zimne mleko (może być też użyte mleko skondensowane). Kawa, jak wspomniano na początku, inspiruje! Niezależnie od tego, czy mrożona kawa dla ciebie to pyszny deser, czy orzeźwiający napój, warto skorzystać ze sprawdzonego przepisu kawawbiurze,pl/kawa-mrozona-przepis/. Kawa mrożona to szybkie i bezproblemowe wykonanie.

Kawa mrożona – przepis na dobry dzień! Niezależnie od tego, czy jesteśmy w biurze, czy w domu. Smaczna kawa z puszystą pianką pozwoli nam na chwilę tylko dla siebie.

/artykuł sponsorowany/