Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR

Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR

„Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

Przez 63 dni codziennie (oprócz poniedziałków) „Kartkę z Powstania” będzie można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości. Ta innowacyjna forma stwarza szansę na dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców, także do młodego pokolenia.

„Kartka z Powstania”otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa.

Produkcja: Narodowe Centrum Kultury, VR Heroes
Reżyseria: Tomasz Dobosz
Scenariusz: Tomasz Dobosz, Mariusz Laszuk

W rolach głównych: Mirosław Haniszewski (Kpt. Władysław Sieroszewski “Sabała”), Tomasz Ziętek (“Pestka”), Agata Różycka (“Zosia”), Tomasz Solich (“Hanys”), Zacharjasz Muszyński (“Żwawy”)

Miejsce pokazów:

do 21 września Sala Trójsłupowa. od 22 września – Skarbiec Wielki

wtorek – piątek: 11.30–17.30
sobota – niedziela: 10.30–17.30

Zapisy telefoniczne i mailowe przyjmujemy od 27 lipca
tel.: 500 748 116
(w godzinach pokazów)
e-mail: kartkavr@nck.pl

Zapisy na miejscu wydarzenia: od 1 sierpnia

Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu.
Rezerwacja miejsca zostanie potwierdzona mailowo.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.