Kapela ze wsi Warszawa – Dziedziniec Kultury vol.1

Kapela ze wsi Warszawa – Dziedziniec Kultury vol.1.

Reklama
Reklama

O godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu * Jarocin. Po co Wolność *, przedstawiającego historię kultowego Jarocin Festiwal 2018. 

O godz. 20.00 punkrockowe brzmienia zmienimy na folkowe granie w nowoczesnym stylu. Na scenie pojawi się Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa!

Kiedy: 13 lipca 2018, godz. 18:00 i 20:00

Reklama
Reklama

Adres: Krakowskie Przedmieście 15/17

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Dziedziniec Kultury. Koncerty/ Wystawy/ Kino #BarwyWspólne zainaugurujemy mocnym muzycznym akcentem! 

Reklama
Reklama

 Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa 

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany – brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj’ami. Siłą kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza swoim rodzinnym krajem… Ponad 30 krajów, 4 kontynenty. Od Osaki, Tokio i Taipej poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles i Vancouver. Teatry, kluby, festiwale, małe grupki słuchaczy i tysięczne rzesze.

JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ ? (2016)
reż. Leszek Gnoiński i Marek Gajczak

Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Film pokazuje to, co oznaczała wolność w latach 1970-1990, ale także, co oznacza dziś i jak rozumie ją współczesny człowiek. Na kanwie opowieści o festiwalu został pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności. 

Reklama
Reklama

W filmie występują:

✌ Darek Malejonek 
✌ Paweł „Guma” Gumola
✌ Grzegorz „Patyczak” Kmita
✌ Marek Piekarczyk
✌ Robert Brylewski
✌ Walter Chełstowski 
✌ Krzysztof Grabaż Grabowski
✌ Jurek Owsiak
✌ Krzysztof Skiba
✌ Muniek Staszczyk

https://www.facebook.com/events/1826287597438495/

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.