Juwenalia SGH 2019

Juwenalia SGH 2019.

W sobotę, 11 maja w Ogrodach Rektorskich odbędą się Juwenalia SGH 2019. Samorząd Studentów SGH po raz kolejny szykuje 2 sceny na których usłyszymy aż sześciu wspaniałych artystów. Scenę Główną rozgrzeją, elektroniczny duet Flirtini, jazzowo alternatywny Mikromiusic oraz hip-hop’owy Rasmentalism. Natomiast na scenie Perły Export usłyszymy 3 raperów – Gverilla, Siles oraz Sarius.

Scenę Główną otworzy niesamowity duet muzyki elektronicznej Flirtini: dwójka producentów i DJ’ow muzycznych – Jedynak oraz Ment XXL. Podbili oni serca milionów słuchaczy swoimi czterema albumami o tytule „Heartbreaks & Promises” na których można usłyszeć takich artystów jak Natalia Nykiel, Julia Wieniawa, Ten Typ Mes, Otsochodzi, wokalistkę zespołu Xxanaxx Klaudię Szafrańską oraz wielu, wielu innych. Ich muzyka regularnie rozbrzmiewa na licznych imprezach w całej Polsce.
Drugą gwiazdą głównej sceny jest Mikromusic, polski zespół jazzowo alternatywny, który jest znany z utworów tj. „Tak mi się nie chce” oraz „Takiego chłopaka”. W swoich brzmieniach łączą jazz, trip-hop, rock a nawet elementy muzyki ludowej. Tak zaskakujące połączenie zostało docenione w 2016 roku. Nagrodą muzyczną „Fryderyki”, którą otrzymali w kategorii “Album roku elektronika i alternatywa” za album „Matka i żony”.

Gwiazdą Sceny Głównej będzie polski zespół hip-hop’owy Rasmentalism. Od 2016 roku zespół tworzą raper Ras, producent Ment XXL oraz DJ Tort. Ci związani z wytwórnią Asfalt Records artyści dotychczas wydali 8 albumów i 2 mini-albumy. Utwory z ostatniej płyty pt. „Tango” mają po 3-6 mln wyświetleń na YouTube. Ponadto muzycy mają na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Taco Hemingway, Sokół, Quebonafide czy Otsochodzi. Już w 2019 roku ma się ukazać ich kolejny album.

Scenę Perły Export otworzy 23-letni wokalista, producent i autor tekstów, czyli Gverilla. W 2018 roku wydał on swoją debiutancką EPkę „Element” na którą trafiło siedem numerów łączących w sobie elektronikę, rap i elementy RnB. Jeden z nich pt. „8 0 8 0 8 0” osiągnął aż 2,6 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Drugim artystą jest laureat przeglądu Popkiller Młode Wilki z 2018 roku – Siles. Jego utwory w serwisie YouTube mają blisko po 2 mln wyświetleń. Raper ma na swoim koncie również wspólny utwór z Janem-rapowanie i Zuzą Jabłońską pt. „Powiedz mi to w twarz”. Na rok 2019 artysta zapowiedział swój debiutancki album.
Ostatni artysta sceny Perły Export to Sarius, który również jest laureatem konkursu Popkiller Młode Wilki z 2015 roku. Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał w wytwórni Asfalt Records, gdzie współpracował z takimi artystami jak O.S.T.R. czy Hades. Do tej pory nagrał 5 albumów i 4 mini-albumy. Możecie go znać z takich utworów jak „Dobry chłopak”, „Dziecko wojny” oraz „Wiking”. Ten ostatni przyniósł mu aż 39 mln wyświetleń na YouTube.

Oprócz świetnych koncertów organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie prosto z foodtrucków i zimne piwo, o które zadba sponsor główny wydarzenia – Perła!

PROGRAM:
 
15:00 otwarcie bram
15:40 oficjalne otwarcie
 
Duża Scena
16:45 Flirtini
18:45 Mikromusic
20:45 Rasmentalism
 
Pomiędzy występami artystów na dużej scenie odbywać się będą konkursy i zapowiedzi kolejnych koncertów.
 
Mała Scena
15:45 Siles
17:45 Gverilla
19:45 Sarius
 
Pomiędzy występami raperów na małej scenie będzie strefa relaksu.
 
21:45 oficjalne zamknięcie imprezy

11 maja 2019, godz. 15:00-22:00

Ogrody Rektorskie SGH

Wstęp wolny

18+, osoby niepełnoletnie mogą wejść jedynie z osobą dorosłą

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2105293616435608/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.