Joanna Mytkowska rozmawia z Andą Rottenberg o twórczości Cahn

Joanna Mytkowska rozmawia z Andą Rottenberg o twórczości Cahn

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na rozmowę Joanny Mytkowskiej z Andą Rottenberg wokół wystawy Wystawa: Miriam Cahn. Ja, istota ludzka / I as Human.

Obrazy Miriam Cahn były po raz pierwszy pokazywane w Polsce w 1995 roku podczas słynnej wystawy w Zachęcie zatytułowanej „Gdzie jest brat twój, Abel?”, której kuratorką była Anda Rottenberg.

Wystawa ta przeszła do historii sztuki jako przełomowy moment, w którym temat traumy Holocaustu został wyartykułowany i wpisany na trwałe w obrazowanie w sztuce przez kolejne dwadzieścia lat. Miało to tym większe znaczenie, że był to jeden z pierwszych pokazów prac na płótnie szwajcarskiej artystki. Miriam Cahn odeszła wówczas od, charakterystycznego dla wcześniejszej fazy twórczości, performatywnego rysunku.

Z Andą Rottenberg, znaną kuratorką i krytyczką sztuki, Joanna Mytkowska będzie rozmawiać o wystawie Miriam Cahn w tej właśnie perspektywie. Ponadto Anda Rottenberg opowie o swoich najnowszych szwajcarskich projektach, zwłaszcza o książce poświęconej współpracy z Haraldem Szeemannem, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Muzeum Susch.

UCZESTNICZKI ROZMOWY
Joanna Mytkowska
Anda Rottenberg

11 luty 2020, godz. 18:00

Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Więcej o wystawie: https://miriamcahn.artmuseum.pl/pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.