Jeszcze w tym roku remont pomostu w parku Szczęśliwickim

Drewniany pomost na Szczęśliwcach od dawna domaga się remontu. W kolejnych przetargach nie było niestety chętnych wykonawców lub wystarczających środków. W sierpniu 2020 r. dzielnica Ochota podpisała umowę na przeprowadzenie gruntownego remontu pomostu widokowego z firmą MAR-TRAK z Osieka Małego.

Prace potrwają 100 dni od dnia podpisania umowy, zatem przed zimą powinny się zakończyć. Koszt to nieco ponad 230 tys. zł.

Remont obejmuje rozbiórkę starych, zmurszałych elementów, a następnie postawienie nowej konstrukcji z drewna dębowego i modrzewia syberyjskiego. Pomost nie zmieni kształtu ani gabarytów. Elementy, które są w dobrym stanie zostaną ponownie wykorzystane.

W dokumentacji związanej z inwestycją znalazły się zapisy o obowiązku szczególnej ochrony środowiska naturalnego podczas trwania robót. Jest to miejsce o bogatej faunie i florze, dlatego jest to bardzo ważne. Wykonawca ma m.in. obowiązek zabezpieczyć roślinność, nie wolno również ingerować w przybrzeżne siedliska. Niedopuszczalne jest zanieczyszczenie terenu.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.