Jesień Jazzowa w Ogrodzie: Koncert Dominik Wania Trio

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Jesień Jazzowa w Ogrodzie: Koncert Dominik Wania Trio.

Dominik Wania, obecnie jeden z najaktywniejszych i docenianych pianistów jazzowych, wystąpi ze swoim autorskim Trio w ramach Jesieni Jazzowej w Ogrodzie.

Zapraszamy na koncert 16 września o godzinie 15.30 do Magazynu 3 w części Ogrodu Botanicznego na co dzień niedostępnej dla zwiedzających, a udostępnionej i zaaranżowanej na potrzeby wydarzenia. 

W Magazynie 3, który mieści się w części technicznej Ogrodu Botanicznego, została zaaranżowana sala koncertowa z przestrzenią barową oraz z możliwością plenerowego wysłuchania koncertu. Jest to nowe miejsce na mapie Ogrodu, surowe, industrialne i nawiązujące do okresu kiedy Ogród Botaniczny był tworzony m.in. ze znacznym zaangażowaniem techniki i architektury z przełomu lat 70- i 80. ubiegłego wieku.

Mamy nadzieję, iż kontrast pomiędzy surową formą przestrzeni, szlachetnością instrumentów a ekspresją muzyki stworzy wspaniałe widowisko i stanie się inspirującym i niezwykłym przeżyciem. 

Koncert nie jest biletowany, obowiązują tylko bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego.
Patronem medialnym wydarzenia jest JazzPRESS, za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również Towarzystwu im. Fryderyka Chopina za użyczenie instrumentu.

16 września 2018, godz. 15:30

Miejsce: Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Wstęp na koncerty nie jest biletowany, obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

Dominik Wania uznawany jest za jeden z największych talentów, jakie pojawiły się ostatnio w polskiej muzyce. Został uhonorowany nagrodą TVP Kultura “Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku za autorski album Dominik Wania Trio RAVEL, prezentujący jazzowe opracowanie jednego z wybitnych dzieł fortepianowych Maurice’a Ravela Miroirs (2013). Jako członek Maciej Obara Quartet uhonorowany Fryderykiem 2018 za album Unloved, jeden z najważniejszych albumów jazzowych 2017 roku.

https://www.facebook.com/events/266403864193529/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.