Jerzy Małek Quintet w Podziemiach Kamedulskich

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Jerzy Małek Quintet w Podziemiach Kamedulskich.
JERZY MAŁEK od ponad 20 lat jest jednym z najbardziej cenionych trębaczy w polskim środowisku jazzowym, czego wyrazem są liczne nagrody, w tym nominacje do „Fryderyków” w kategorii najlepszy muzyk i kompozytor roku 2012.

Uznanie zdobył głównie jako wieloletni członek zespołów Zbigniewa Wegehaupta, Michała Urbaniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojtka Karolaka a także dzięki współpracy z gwiazdami jazzu amerykańskiego: Gary Bartzem, Marią Schneider, Adamem Nussbaumem, Andy Middletonem i wieloma innymi. Będąc sidemanem artysta przez wiele lat doskonalił swój warsztat, zbierał doświadczenia muzyczne oraz sceniczne. Wraz z rozwojem gry na trąbce Jerzy poszerza także kontekst swoich muzycznych aspiracji.
Począwszy od pierwszych płyt “By Five” 2000, “Gift” 2002, “Spirit of the time” 2004, pełnych wpływów bluesa i jazzu nowoczesnego, poprzez neo-funkowy “epizod” w postaci płyty “Bop Beat” 2005, aż po melodyczną czasem określaną mianem “europejskiej” płytę “Air” 2010. Ostatnie dwa albumy wydane przez prestiżową polską wytwórnie muzyczną Kayax: “Stalgia” 2014 i “Forevelle” 2017 bardzo sugestywnie zaznaczyły osobliwy kontekst stylistyczny muzyki Jerzego Małka łącząc dotychczasowe elementy z poprzednich nagrań w jeden stały i charakterystyczny motyw estetyczny jego twórczości.
Muzyka artysty wydaje się mieć swoisty wspólny mianownik, pomimo iż każda płyta stanowi odrębną opowieść. Przypomina narrację kolejnych powieści Charlesa Bukowskiego, jak twierdzi żartobliwie sam twórca,
Najnowszy projekt “Black Sheep” jest wydarzeniem wyjątkowym na polskim rynku, aspirującym do wydarzeń tego typu w Europie oraz USA zarówno ze względu na poziom artystyczny, jak i koncepcję stylistyczną, która nie ulega chwilowym tendencjom w muzyce tej części globu. Innowacyjne rytmy inspirowane najnowszymi trendami współczesnej muzyki począwszy od sceny alternatywnej, aż po pop, to punkt wyjścia nowego projektu. Rozwinięciem jest niczym nie skrępowana improwizacja, która eksploduje muzycznymi interakcjami Quintetu.
W cyklu “Jazz w Podziemiach Kamedulskich na Bielanach” usłyszymy utwory z najnowszej płyty Jerzego Małka wykonane przez czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej, z którymi trębacz nagrał swój album.

JERZY MAŁEK QUINTET “Black Sheep”
Jerzy Małek – trąbka
Piotr Wyleżoł – fortepian
Radek Nowicki – saksofon
Max Mucha – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

25 kwietnia 2019, godz. 19:00

Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3

Wstęp wolny

FB-klik

Koncert organizowany jest przez Dzielnica Bielany, Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.
Partnerem koncertu jest Veolia Energia Warszawa S.A.
Patronat Medialny: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, JazzPRESS

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.