Jazz w Ogrodzie Botanicznym PAN

Jazz w Ogrodzie Botanicznym PAN.

10 września 2017 roku w Ogrodzie Botanicznym PAN rozpocznie się cykl trzech koncertów „Jazz w Ogrodzie”.

W programie:

10 września 2017, godz. 15:30

Early Birds w składzie:
Martyna Kwolek – wokal 
Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne 
Marcin Pater – wibrafon 
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Kuba Chojnacki – saksofony
Piotr Budniak – perkusja

Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć niejedno zatwardziałe serce. Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów i brzmienie zespołu Early Birds jest świeże, intrygujące i jedyne w swoim rodzaju. Utwór z płyty „Świt”, która zachwyciła w ostatnim czasie Marka Niedzwieckiego, jest obecnie wśród utworów na które można głosować w ramach Listy Przebojów Radiowej Trójki!

17 września 2017, godz. 15:30

Dariusz Zaleśny Quintet, który zagra w składzie:
Dariusz Zaleśny – saksofony 
Tomasz Gust – fortepian 
Antek Olszewski – kontrabas
Waldemar Franczyk – perkusja

Dariusz Zaleśny to muzyk i aranżer działający na toruńskiej scenie jazzowej, gdzie jest pomysłodawcą cyklicznego święta muzyki jazzowej Saxmania. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi swoje autorskie zespoły: Midnight Band, Acoustic Quartet, Big Band, Dream Power, Kwartet Saksofonowy i inne. Współpracuje m.in. z Lorą Szafran, Bogdanem Hołownią, El-Jazz Big Band, Józefem Eljaszem. 

24 września 2017, godz. 15:30

Występ Mateusz Gawęda Trio w składzie:

Mateusz Gawęda – fortepian
Alan Wykpisz – kontrabas
Grzegorz Pałka – perkusja

Mateusz Gawęda Trio jest to zespół reprezentujący awangardową odsłonę krakowskiej sceny jazzowej. Muzycy wydali w 2016 roku płytę Overnight Tales, za którą, poza licznymi pozytywnymi recenzjami, zostali nominowani do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa – Fonograficzny Debiut Roku.

Zespół wykonuje swój autorski program, złożony przede wszystkim z kompozycji Gawędy, inspirowanych wszelkimi gatunkami muzycznymi, głównie jednak jazzem lat 60., europejską muzyką XX wieku oraz muzyką współczesną. Słowa, które najlepiej mogłyby opisać muzykę zespołu, to świeżość, dojrzałość, brzmienie, zabawa i ciemność.

Miejsce: Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2

Miejscem koncertów będzie zabytkowy dworek Fangorówka, w otoczeniu którego cieszyć się będzie można muzyką rozbrzmiewającą wśród drzew. 

Trzy kolejne niedziele września będą pełne energii i inspiracji dzięki artystom, których zaprosiliśmy. Mamy nadzieje, że staną się świętem muzyki i przyrody kończącym lato i we wspaniałym stylu rozpoczynającym polską złotą jesień.

Wstęp wolny

Obowiązuje standardowa opłata za wstęp do Ogrodu, czyli 10 zł i 6 zł (bilet ulgowy).
Zachęcamy do zakupu karnetów z dowolną liczbą wejść do Ogrodu i na koncerty do końca sezonu w promocyjnej cenie 30 zł i 20 zł (ulgowy).

http://www.ogrod-powsin.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.