Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z kulturą ludową. Tym razem organizujemy dla Państwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak zawsze nie zabraknie arcydzieł sztuki ludowej, muzyki i smakołyków przygotowanych specjalnie na tę okazję. Czekamy na Państwa w niedzielę, 11 grudnia w godzinach 12.00-18.00!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. 11 grudnia, podcienia i dolny hol siedziby NIKiDW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 rozbłysną wieloma kolorami. Na stoiskach swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi. Będzie można podziwiać i kupić drewniane zabawki, ludową ceramikę, koronkę klockową, akcesoria zdobione haftem łowickim. Nie zabraknie także ozdób choinkowych, nieco innych niż te, które wszyscy mamy w swoich domach – bombek malowanych wzorami opolskimi, ozdób ze słomy i bibuły. Swoje prace zaprezentują, między innymi, niektórzy stypendyści biorący udział w Programie Stypendialnym Instytutu – Mistrz i Uczeń.

Osoby chętne do spróbowania swoich sił w ludowym rękodzielnictwie będą miały możliwość nauczyć się wykonywania „światów” z opłatka oraz tradycyjnych ludowych ozdób świątecznych – „pająków’.

Dla smakoszy przewidzieliśmy stoiska z przeróżnymi świątecznymi specjałami. Swoje produkty sprzedawać będą wytwórcy tradycyjnych wędlin i miodów. Będzie można spróbować powideł olenderskich z Gospodarstwa Agroturystycznego pod Jastrzębcem.

Z kolei KGW „Korniczanki” i „Nowinka” z Nowego Ciechocinka zaznajomią wszystkich z regionalną kuchnią mazowiecką i kujawsko – pomorską.

W świąteczny nastrój na pewno wprowadzą wszystkich kolędy w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki” z Łowicza. Zwieńczeniem naszego wydarzenia będzie pojawienie się na Krakowskim Przedmieściu Brodaczy ze Sławatycz.

Na stoisku Instytutu swoją premierę będzie miała gra pamięciowa „Tradycyjne zabawki”, która pozwoli na poznanie różnorodnej i pięknej sztuki ludowej polskiej wsi. Z atrakcyjnej oferty wydawniczej Instytutu na szczególną uwagę zasługuje także książka „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie” oraz puzzle „Kolędnicy”, które mogą być doskonałym prezentem pod choinkę dla dzieci i nie tylko.
Zapraszamy do Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi 11 grudnia.
Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.

11 grudnia w godzinach 12.00-18.00!
ul. Krakowskie Przedmieście 66

FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w ten weekend – klik