James Arthur – niezwykła historia zwycięzcy X-Factor

James Arthur – niezwykła historia zwycięzcy X-Factor
Młody artysta, który pochodzi z Wielkiej Brytanii i wygrał brytyjski program X-factor w 2012 roku, postanowił jeszcze raz odwiedzić swoich fanów w Polsce już na początku 2020 roku. Więcej informacji na temat trasy oraz życia wokalisty dowiecie się, czytając ten artykuł.

James Arthur bilety – The YOU Tour

W październiku 2019 roku James Arthur wydał swój nowy album o nazwie YOU, w którym znalazło się 17 nowych utworów, w tych single Naked, czy Empty Space. Do współpracy nad krążkiem zostali zaangażowani tacy artyści jak Dolla $ign, czy Travis Barker. Topowe wytwórnie muzyczne określiły album jako wywołujący niemałe emocje i charakteryzujący się wyjątkowym głosem wokalisty. W nadchodzącym, 2020, roku wyrusza w trasę The YOU Tour, podczas której odwiedzi także Polskę, co oznacza dawkę niezapomnianych emocji. Może nie macie jeszcze pomysłu na prezent gwiazdkowy dla swoich najbliższych? To wydarzenie na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Bilety na James Arthur, którego koncert odbędzie się 30 stycznia 2020 roku, znajdziecie tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/james_arthur.

Kluczowe lata w karierze

Ostatnich kilka lat okazały się kluczowymi w karierze Jamesa Arthura. W tym czasie został wyróżniony nagrodą za zdobycie biliona obserwujących, a może słuchających, na serwisie streamingowym Spotify za swój hit o tytule Say You Won’t Let Go. Jest to nie lada osiągnięcie, ponieważ w historii serwisu taką ilość odsłuchań miało wyłącznie dziesięciu artystów, między innymi Ed Sheeran, Drake, czy Justin Bieber. Warto wspomnieć, że wokalista posiada około 22 milionów słuchaczy na Spotify miesięcznie, a ponad 1.5 biliona odsłon na YouTube. Jego album z 2016 roku o tytule Back From The Edge był numerem jeden na liście przebojów w Wielkiej Brytanii i zyskał ogromną popularność na całym świecie. Ogółem Arthur sprzedał około 25 milionów płyt w swojej dotychczasowej karierze.

Krótka biografia

Artysta urodził się w 1998 roku, w Middlesbrough, które znajduje się na północy Anglii. Jego ojciec zaszczepił w nim miłość do muzyki. Nie był on co prawda muzykiem profesjonalnym, jednak potrafił grać na perkusji oraz w swoich młodzieńczych latach był DJ-em. James pisał własne teksty odkąd skończył 15 lat, jednocześnie nagrywając piosenki. Oprócz działania na własną rękę artysta również grywał w kilku zespołach rockowych. W 2012 roku wydał wraz z jednym ze swoich zespołów dwa albumy EP i jeszcze w tym samym roku wygrał brytyjską wersję X-Factora. Już rok później, w 2013 roku wydał debiutancki album o tytule James Arthur. W 2016 roku wydał kolejną płytę Back From The Edge, którą sam opisał jako próbę przedstawienia swojej muzycznej wersji autobiografii. W bieżącym roku, 2019, wydał swój trzeci album YOU.

Konflikt z wytwórnią Syco

Szybko rozeszły się wieści w mediach dotyczące zakończenia współpracy Arthura z wytwórnią Syco, której dowodzi brytyjski łowca talentów Simon Cowell. Jest on jurorem w wielu programach muzycznych, między innymi X-factor, Britain’s Got Talent, czy America’s Got Talent. Wokalista w różnych wywiadach negatywnie wypowiadał się na temat wytwórni, jak i całej branży muzycznej, czy programu, dzięki któremu zyskał taką popularność. Po rozstaniu z wytwórnią zwierzał się z tego, że był przymuszany do tego, aby umieszczać teksty o danej tematyce, czy tworzyć utwory w konkretnym stylu, tak, aby mogły się z powodzeniem sprzedać. Dla tak indywidualistycznej jednostki, którą jest James, było to nie do pomyślenia, dlatego zakończył współpracę z tą wytwórnią i zyskał jeszcze większy szacunek wśród fanów.

James Arthur jest wyjątkowym artystą, który odwiedzi Polskę w Warszawie na początku 2020 roku, w ramach trasy The YOU Tour. Będzie on promował w jej trakcie swój trzeci krążek o tym samym tytule, który został wydany w październiku 2019 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.