Jakie wypełnienia do paczek są najlepsze?

Jakie wypełnienia do paczek są najlepsze

Paczki pokonują różne odległości, by dotrzeć do swoich odbiorców. Dlatego odpowiednie zapakowanie zawartości to warunek konieczny do bezpiecznego transportu przesyłek. Samo opakowanie kartonowe nie wystarczy, aby ochronić przed uszkodzeniem czy zniszczeniem przedmioty wewnątrz. Warto wówczas użyć specjalnych materiałów, które zabezpieczą produkty. Chcesz wiedzieć, jakie wypełnienia do paczek są najlepsze? Podpowiadamy!

Po co Ci wypełnienie do paczek?

Mianem wypełnień do paczek określa się rozmaite materiały pakowe, które zajmują przestrzeń między przedmiotem a kartonem. Wypełniacze stosuje się, aby chronić produkt nie tylko przed uszkodzeniem i zniszczeniem, ale także uderzeniami i upadkami. Tego typu artykuły służą do utrzymania przedmiotów wewnątrz opakowania na swoim miejscu. Wypełnienia doskonale sprawdzają się przy wysyłce kruchych, szklanych, delikatnych lub zbyt małych towarów.

Jakie wypełnienia do paczek sprawdzą się najlepiej?

Wybierając wypełnienie do paczek, powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar, wagę i kształt pakowanego produktu. Nie wiesz, na jakie wypełniacze się zdecydować? Oto dwa najpopularniejsze rozwiązania.

1. Poduszki wypełnione powietrzem

To niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Wypełnienia z powietrzem najczęściej mają postać poduszek wypełnionych polietylenem. Materiał jest lekki, dzięki czemu nie wpływa na koszty wysyłki. Ponadto nie brudzi zawartości. Poduszki doskonale nadają się do pakowania porcelany lub szkła nieposiadających ostrych elementów.

2. Wypełnienie papierowe

Do zabezpieczania paczek od wewnątrz świetnie sprawdzi się papier pakowy. Materiał jest tani, solidny i trwały. To rozwiązanie w szczególności jest zalecane do ochrony przedmiotów o nieregularnym kształcie z ostrymi zakończeniami, które są łamliwe i podatne na uszkodzenia. Jeśli zajmujesz się wysyłką towarów na masową skalę i chcesz usprawnić proces pakowania, powinieneś zaopatrzyć się w urządzenie do tworzenia papierowych wypełniaczy. Taki sprzęt znajdziesz między innymi w ofercie https://pack-print.com.pl/.

/artykuł sponsorowany/