Jakie lampy do niskich pomieszczeń?

Jakie lampy do niskich pomieszczeń
UDOSTĘPNIJ
Minimalna wysokość ścian w mieszkaniach, przeważnie tych w blokach, wynosić powinna około 260 cm, aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort życia i poruszania się w tej przestrzeni. To jednak dużo mniej, niż mają na przykład mieszkania w starych kamienicach, a co za tym idzie – zachodzi tam konieczność zastosowania oświetlenia, które będzie sprzyjało mieszkańcom. Jakie lampy wybrać do niskich wnętrz?

Jaka wysokość oświetlenia górnego?

Lampy wiszące, w których żarówka zaczyna oświetlać dopiero kilkadziesiąt centymetrów pod sufitem, bardzo skracają pomieszczenie. Są korzystne w przypadku wnętrz wysokich, ponieważ nie rozświetlają sufitu, co w ich przypadku jest zbędne, a kierują silniejszy strumień światła na podłogę. W pomieszczeniu wysokim krótkie lampy nie sprawdziłyby się – gdyż marnowałyby energię świetlną na oświetlanie górnej części pomieszczenia, zaś światło nie docierałoby tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – czyli na podłogę.

Ta wada krótkich lamp w wysokich wnętrzach staje się zaletą w tych o standardowej wysokości ścian. Wybierając lampę do niższych pomieszczeń, nie trzeba skupiać się tylko na płaskich plafonach. Dobrej jakości żyrandole, których klosze pozwalają rzucać światło nie tylko w kierunku ku dołowi, ale również na boki, mogą świetnie sprawdzić się w niskich pokojach. U producenta ZUMA lampy w stylu nowoczesnym potrafią nie tylko dać odpowiedni kierunek oświetleniu, ale również zwracają uwagę na górną część pomieszczenia, gdyż mają bardzo ozdobny charakter.

Ile lamp potrzeba w niskim pomieszczeniu?

To, ile lamp wybierze się do standardowej wysokości pomieszczenia, powinno zależeć przede wszystkim od jego powierzchni. Górne oświetlenie jest oczywiście najważniejsze – tam należy zadbać o właściwą liczbę żarówek, ich barwę oraz natężenie światła, aby prawidłowo doświetlić każdy kąt pomieszczenia. To jednak nie wszystko. W miejscach, w których lubimy pracować lub czytać – na przykład przy blacie roboczym w kuchni, koło biurka w gabinecie oraz przy łóżku w sypialni, warto pomyśleć o dodatkowym źródle światła w postaci kinkietu ściennego, lampy stojącej czy biurkowej.

Lampy Cosmolight sprawdzą się idealnie u osób preferujących styl glamour lub nowoczesny. Ich stylowy, elegancki charakter w połączeniu z modernistycznym sposobem wykończenia dają bardzo ciekawy efekt stylistyczny. Produkty tej marki w różnych wersjach z pewnością odnajdą się w niejednym modnym wnętrzu.

Na jaki styl lamp postawić w klasycznej wielkości wnętrzu?

Mieszkanie w bloku można urządzić na wiele różnych sposobów, jednak ze względu na specyfikę wnętrz najlepiej sprawdzają się tu dodatki w stylu nowoczesnym.

Osoby poszukujące rozwiązań oświetleniowych do swojego salonu standardowej wielkości w bloku, powinny zgrać je z oświetleniem zewnętrznym. W przypadku marki Norlys lampy ogrodowe w stylu klasycznym, modernistycznym czy rustykalnym doskonale uzupełnią efekt całego domu urządzonego w podobnym guście. Przeglądając różne propozycje oświetlenia, można zainspirować się i stworzyć w swoim mieszkaniu naprawdę niezwykły klimat!

/materiał sponsorowany/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.