Jakie korzyści dla ciała zapewniają kąpiele siarkowe?

kąpiele siarczkowe

Kąpiele siarkowe znane są ze swoich leczniczych właściwości. Stanowią naturalne źródło cennych składników mineralnych i biopierwiastków korzystnie oddziałujących na stan skóry oraz całego organizmu. Dziś zabiegi SPA z użyciem kosmetyków uzdrowiskowych można przygotować samodzielnie w domu. Kto powinien wypróbować kąpiele siarczkowe i jakich efektów można spodziewać się przy regularnej pielęgnacji?

Na czym polegają kąpiele siarczkowe?

Kąpiele siarczkowe (siarkowe) to zabiegi uzdrowiskowe polegające na zanurzeniu się w wodzie o dużej zawartości siarki oraz innych makro- i mikroelementów. Stosowane w sanatoriach przyspieszały powrót do zdrowia kuracjuszy zmagających się z problemami skórnymi, reumatycznymi oraz zapobiegały występowaniu stanów zapalnych. Obecnie kąpiele siarczkowe można przygotować w domu i uzyskać efekt podobny do wizyty w uzdrowisku. Samodzielnie przygotowane zabiegi SPA korzystnie wpływają na stan skóry i ogólne samopoczucie, hamują procesy starzenia się i ograniczają widoczność zmian wywołanych przez różne dolegliwości.

Zalecenia do stosowania kąpieli siarczkowych

Kąpiele siarczkowe w domu wspomagają proces leczenia różnych chorób skóry, zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych, a także przynoszą ulgę w bólach mięśni. Regularne wykonywanie zabiegów zaleca się osobom dotkniętym przypadłościami takimi jak: łuszczyca, egzema, AZS, ŁZS, trądzik czy reumatoidalne zapalenie stawów. Woda siarczkowa cechuje się dużą zawartością związków siarki, a także biopierwiastków odgrywających kluczową rolę w utrzymaniu fizjologicznej równowagi skóry. Do najważniejszych z nich należą m.in.: cynk, magnez, wapń i miedź. Wśród pozostałych składników aktywnych warto wyróżnić także glutation – cenny peptyd zbudowany z kwasu glutaminowego, glicyny i cysteiny, który wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne.

Wykonywanie siarczkowych zabiegów SPA pozwala ograniczyć widoczność cellulitu, rozstępów i zniwelować ilość pojawiających się wyprysków. Skóra po regularnych kąpielach staje się prawidłowo odżywiona, elastyczna i gładka.

Jak przygotować SPA siarczkowe w domu?

Uzdrowiskowa kąpiel nie może odbyć się bez wody o wysokiej zawartości siarki. Dzięki użyciu kosmetyków uzdrowiskowych na bazie siarczkowo-siarkowodorowej wody mineralnej można uzyskać działanie podobne do sanatoryjnych zabiegów. W przygotowaniu mineralnej kąpieli pomogą kosmetyki od producenta Dr Duda z biosiarką. To preparaty w formie żeli, peelingów, mydeł czy masek do ciała, które pomagają przywrócić skórze prawidłową kondycję w domowych warunkach. Wystarczy nanieść preparat na mokrą skórę i wmasować w ciało. Działanie preparatu wzmocni zastosowanie przed kąpielą maski do ciała.

Wybrane kosmetyki ułatwiają codzienną pielęgnację i pozwalają właściwie zadbać o stan skóry bez potrzeby przebywania w wannie. Żel siarczkowy pod prysznic, dzięki wygodnej formule stosowania poprawia ukrwienie, prawidłowo oczyszcza i nawilża skórę w czasie kilkuminutowego natrysku.

/artykuł sponsorowany/

Reklama