Jaki rozmiar zlewu będzie najlepszy

Jaki rozmiar zlewu będzie najlepszy

Rozmiar zlewu niekiedy jest uwarunkowany preferencjami. Coraz częściej decydujemy się na niewielki zlew jedno- lub półtorakomorowy. Wiąże się to z faktem, iż większość mieszkań jest wyposażonych w zmywarkę do naczyń. Duże zlewozmywaki dwukomorowe mają swoich zwolenników. Najczęściej są to właściciele dużych, ekskluzywnych mieszkań uwielbiający gotować. Niektórych z nas ogranicza nasze kuchnie. Małe pomieszczenie to zmora wielu gospodyń, które marzą o idealnie urządzonej kuchni. Jaki zlew kupić? 

Małe zlewy dobrej jakości – do każdej wielkości szafek 

Małe zlewy dobrej jakości doskonale sprawdzą się w niewielkim mieszkaniu, gdzie każdy centymetr blatu kuchennego jest na wagę złota. Zlew do szafki 45 od Sink Quality to doskonały wybór. Producent zlewozmywaków ma w swojej ofercie także zlewy do szafek od 40, 50 oraz 60 cm. Każdy znajdzie idealny zlew dla siebie. Co ciekawe, decydując się na mały zlew do kuchni, wcale nie musimy rezygnować z ociekacza. Granitowe zlewozmywaki w niewielkich rozmiarach mogą być wyposażone w mniejszy lub większy ociekacz (z eleganckimi żłobieniami lub gładki). Dostępne są one w czterech kolorach. Oprócz białego oraz czarnego producent oferuje zlewozmywaki w kolorze czarny metalik (ze srebrnymi lub złotymi drobinkami) – idealne do luksusowej kuchni w stylu glamour.  

Zlewy jedno- i dwukomorowe – które lepsze 

Zlewy dwukomorowe sprawdzały się, gdy w naszych domach nie było jeszcze zmywarki. Obecnie wybór najczęściej pada na zlewozmywak jedno- lub półtorakomorowy. Niemniej jednak zlewozmywaki dwukomorowe nadal mają swoich zwolenników. Są one niezwykle praktyczne. Możemy myć w nich jednocześnie naczynia np. duże garnki, oraz w drugiej komorze moczyć warzywa. Granitowe zlewozmywaki jednokomorowe wymagają lepszego zorganizowania podczas przygotowywania posiłków. Jest to kwestia przyzwyczajenia oraz stopnia trudności wykonywanych potraw. Wiele osób nie poświęca obecnie dużo czasu na gotowanie. Godujemy smacznie i zdrowo, ale szybko. Dlatego też w większości przypadków zlewozmywak z jedną komorą jest wystarczający – zwłaszcza w małej kuchni. Nie da się ukryć, że ilość komór ma wpływ na rozmiar zlewu. Mały zlewozmywak to najczęściej jedna komora.  

Zlew z osuszaczem czy bez 

Duży zlewozmywak z długim osuszaczem do znacznie większy komfort podczas przygotowywania posiłków. Nie bez znaczenia są nasze preferencje. Nie każdy z nas gotuje w domu czasochłonne posiłki wymagające dużej powierzchni. Coraz częściej stołujemy się w pracowniczych i szkolnych stołówkach, na mieście oraz zamawiamy gotowe potrawy do domu lub pracy. W związku z tym w wielu gospodarstwach domowych sprawdzają się małe zlewy z niewielkim osuszaczem, a nawet bez. Z kolei osoby uwielbiające gotować dla dużej liczby osób (członków rodziny oraz znajomych) raczej będą się skłaniały w kierunku dużego zlewu jedno- lub dwukomorowego z dużym osuszaczem. 

To, jaki rozmiar zlewu będzie najlepszy, jest kwestią indywidualną. Wpływ na decyzję mają nie tylko nasze preferencje, ale i możliwości. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na mały zlew bez ociekacza, czy duży zlewozmywak z ociekaczem, powinien on być spójny ze stylem naszej kuchni.  

/artykuł sponsorowany/