Jaka powinna być karma dla psa?

Jaka powinna być karma dla psa

Od prawidłowego jedzenia i właściwej diety psa, wszystko się zaczyna. Jego zdrowie jest dla właściciela niezwykle ważne. Wiemy, że aby pies był w dobrej kondycji musimy zadbać o jego ruch, aktywność umysłową, więź, a także odpowiedni rodzaj karmy. Czy jednak lepiej wybierać karmy mokre czy lepsza będzie sucha karma? Jaka karma mokra będzie najlepsza? Co przypomina psu mokra karma? Czy karma mokra to jedyny wybór, czy korzystać też z karmy suchej? Gdzie znajdziesz takie produkty jak karma dla psa w puszce? Co warto wiedzieć o żywieniu swojego pupila? 

Najlepsza mokra karma? Kryteria wyboru karmy i jej rodzaje 

Tak, jak w przypadku ludzi, wagę psa, należy kontrolować. W przypadku każdego psa, ważne jest w żywieniu zachowanie odpowiedniej ilości i jakości pożywienia. To, jaka karma będzie dla psa najlepsza, zależy od wielu czynników tj. m.in. wiek psa, poziom aktywności fizycznej, stan fizjologiczny (np. ciąża, kastracja, laktacja), ewentualne alergie i choroby, smak psa, warunki utrzymania (mieszkanie, dom), a także wielkość psa.  

Inne karmy wybierzemy w przypadku psów cierpiących na różne schorzenia, inne dla młodych psów ras dużych, inne dla dużych ras, jeszcze inne dla dorosłych psów ras małych. Nieco różni się także żywienie dorosłych psów od szczeniąt. 

Podstawowy podział karm dla psów to mokre karmy i karmy suche. Ogólnie, zalety mokrej karmy są większe, bo jest ona bardziej wilgotna, ma więcej niezbędnych składników i bardziej przypomina naturalne jedzenie dla drapieżnika, który mógłby sam upolować sobie mięso. Co do zasady, zwykle karmy mokre są dla psa smaczniejsze, mają mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne wypełniacze w produkcji. Nie znaczy to jednak, że karma sucha jest zła, bo można kupić naprawdę wartościową i jakościową karmę suchą.  

Ważne, aby wybierać karmę dla potrzeb konkretnego psa np. dla psów o specjalnych potrzebach żywieniowych, może być przydatna karma weterynaryjna. Jeśli jednak nasz pies nie cierpi na żadne schorzenia, warta polecenia jest zawsze pełnoporcjowa karma. 

Żywienie karmą mokrą czy suchą? Jakie elementy są odpowiednie dla czworonoga? 

Lepsza jest karma dla psa w puszce a może jednak sucha karma z torebek? Mokra karma to wilgotna karma, zapewniająca psu odpowiednie nawodnienie, ale jak wspomniano wyżej, ważne, aby karma była pełnowartościowa. 

Powinna ona dostarczać psu niezbędnych składników odżywczych oraz składników mineralnych, powinna być jak najmniej przetworzona, zawierać potrzebne psu witaminy czy być pozbawiona sztucznych aromatów. Powinna posiadać wartościowe dodatki. 

Karma powinna być smaczna dla pupila, strawna i być dopasowana do jego potrzeb. W karmie ważne jest mięso i jej spora proporcja. jak najmniej wypełniaczy, zwłaszcza w dodatku zbóż.  

Tak, jak i w ludzkiej diecie, odpowiednie proporcje powinny obejmować takie składniki jak biało, tłuszcze czy węglowodany. Jak to wygląda w praktyce? Zalecana wartość białka to ok 18-30%, tłuszcze 10-25%, a węglowodanów możemy mieć najmniej. 

Dobra mokra karma w sklepie John Dog 

Właściwie, nie musisz być specjalistą dietetykiem, aby wiedzieć, jaką karmę kupić dla swojego psa. Wystarczy, że postawisz na produkty wysokiej jakości, dostępne np. w sklepie John Dog. 

Posiadamy w asortymencie karmy różnych marek m.in. Royal Canin. U nas kupisz karmy suche, smaczki czy puszki, a także dla psów znajdziesz też różnorakie zabawki czy akcesoria. 

Cechuje nas doświadczenie, jakość i najniższa cena. Wybieraj spośród wielu różnych rodzajów producentów i rodzajów karmy, by wybrać tę właściwą, dla swojego przyjaciela. 

Sklep John Dog, doceniają klienci, którzy uznają nas za jeden z najlepszych sklepów internetowych, jeśli chodzi o produkty dla psów. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

/artykuł sponsorowany/