Jak zrobić szybkie zakupy spożywcze w niedziele?

Jak zrobić szybkie zakupy spożywcze w niedziele

Co zrobić, gdy godzinę przed niedzielnym obiadem dzwonią do Ciebie goście, że już są w drodze i niebawem będą u Ciebie? Złość lub panika w niczym nie pomogą. Najważniejszy jest skuteczny plan. Na początek niezbędne będzie przejrzenie lodówki i szybka ocena, czy masz odpowiednią liczbę artykułów spożywczych, aby ugościć więcej gości. Nie? W takim razie czas iść na zakupy! Sprawdź już teraz, jak można szybko zrobić zakupy spożywcze w niedzielę.

Skorzystaj z usług kuriera

Jeśli jesteś już w trakcie przygotowań obiadowych, to trudno będzie porzucić wszystko, prawda? W takim razie wybierz aplikację Lisek zakupy z dowozem za 10 minut. Tego typu możliwości sprawiają, że możesz przy pomocy smartphone’a szybko wybrać produkty, których potrzebujesz, aby kurier dostarczył je najszybciej, jak to możliwe prosto pod Twoje drzwi. Nie musisz dzięki temu porzucać wszystkich przygotowań, a dzięki temu oszczędzasz czas i zyskujesz większą szansę na to, że naprawdę zdążysz z przygotowaniem obiadu dla większej liczby gości, niż wcześniej planowałeś lub planowałaś.

Idź na spacer w poszukiwaniu otwartego sklepu

Alternatywą może być oczywiście też pójście osobiście do sklepu. Musisz jednak pamiętać, że większość sklepów jest zamknięta w niedzielę, co znacznie utrudnia całą sytuację. Jeśli sklep jest w pobliżu, to najlepiej oddeleguj to zadanie komuś bliskiemu, np. żonie, mężowi lub dzieciom.

Jeśli masz więcej czasu, to zabierz ze sobą psa i rodzinę, dzięki temu połączycie zakupy z rodzinnym spacerem.

Sprawdź, czy jest niedziela handlowa

Bardzo ważne jest to, aby wcześniej mieć pewność, czy sklep, do którego chcesz iść Ty lub ktoś z Twojej rodziny, na pewno jest otwarty. Sprawdzisz to na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych danego sklepu. Podczas poszukiwań najlepiej zorientować się też, kiedy odbywają się niedziele handlowe. Być może okaże się, że akurat masz szczęście i właśnie tego dnia wszystkie sklepy są otwarte. Wtedy możesz Ty lub ktoś z rodziny wsiąść do samochodu i szybko zakupić wszystko, czego potrzebujecie na rodzinny obiad.

Zamów gotowe danie do domu

Oczywiście jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli w ogóle nie rozpocząłeś lub rozpoczęłaś przygotowań do obiadu, a do tego mieszkasz w małej miejscowości, gdzie wszystkie sklepy są zamknięte, to możesz zdecydować się na zamówienie gotowych posiłków. Musisz jednak przeliczyć koszty, gdyż zazwyczaj będzie wiązało się to ze znacznie wyższym wydatkiem niż w przypadku samodzielnego zrobienia posiłku.

Bardzo ważne jest jednak też to, na jaką kuchnię się zdecydujesz. Opcji masz całkiem sporo. Możesz wybrać kuchnię polską, włoską, chińską, meksykańską, tajską itd. Najlepiej postaw na opcję, która na pewno zasmakuje wszystkim gościom. Zapewne najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą dania, wchodzące w skład kuchni polskiej – rosół lub pomidorówka, a także mięso, warzywka i purée, pyzy itp. to zdecydowany pewniak.

Jak widzisz, nie ma sensu tracić czasu na panikę lub złość, lepiej szukać rozwiązań.

/artykuł sponsorowany/